Az atomoknak az izotópjai azok meg vannak adva és csak be kell magolni, vagy azt ki lehet valahogy számolni, és ha igen akk hogyan?
... akkor valaki meg tudná mondani, hogy hol tudnám megnézni azt, hogy a Káliumnak hány természetes izotópja van
köszönöm
Hidrogén 10-es izotóp is van, csak nem stabil, nem természetes. Lényegében akármilyen izotóp elképzelhető! Gondolj a neutroncsillagok belsejére, ott az elektronok belezuhantak az atommagba, lényegében egy óriási tömegszámú atommagról van szó (persze itt szó sincs hétköznapi körülményekről). Vannak olyan számok, amelyeket kedvel a természet (a páratlan számokat pedig nem) az ilyen proton, vagy tömegszámmal rendelkező elemek, izotópok gyakoribbak, stabilabbak (pl.: oxigén, kalcium, ólom). Az 50es rendszámú ónnak 10 stabil izotópja van, és még nagyon sok mesterséges ( [link] Mára már tudjuk hogy az atommagokban is van valamiféle kiépülése a nukleonoknak.
Természetesen nem szükséges tudnod, hogy létezik-e technécium-99 vagy sem. Csak a leglényegesebbeket a hidrogén, esetleg a hélium, a szén, oxigén, klór izotópjait. Igazából ez a tananyagban csak a hidrogén esetében említődik meg.
Vannak erre számolások is. Pont így akarnak transzurán stabil elemeket keresni, az ún. stabilitás szigetét. Persze még messze vannak attól hogy csak mikrogrammokat állítsanak elő elemekből, és így is milliszekundumos a felezési idejük. A mágikus számokkal rendelkező stabil atommagokban látják a reményt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!