Nem kérdezel baromságot, differenciáltan rotálnak, vagyis valóban eltéhet a forgási idő a különböző szélességeken.
2011. szept. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
2/11 anonim válasza:
sszerintem viszont ez télleg baromság ne haragudj. a gázbolygók tudtommal gömb alakúak és minden bolygó keletről- nyugatra vagy ellentétesen forognak. És azért mert gázbolygóknál szerintem annál inkább nagyobb az eltérés. A pólusoknál szinte megse moccannak a gázok de az egyenlítőn meg gyorsabban sokkal. Olyan mintha egy golyót pörgetnél meg. Attól mert gázbolygó még annak is van vasmagja és ha nem is lenne a forgás csak egyirányú lehet.
2011. szept. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
3/11 anonim válasza:
"sszerintem viszont ez télleg baromság ne haragudj. a gázbolygók tudtommal gömb alakúak és minden bolygó keletről- nyugatra vagy ellentétesen forognak."
Kedves egomanus!
Az a helyzet, hogy a gázbolygók felszíne ugyanúgy eltérő sebességgel forog, mint ahogy ez a Napnál is megfigyelhető. Amúgy ennek semmi de semmi köze sincs a forgásirányhoz, a kérdező nyilvánvalóan a szögsebességre gondolt a kérdésében. Ez pedig, ahogy a legelső beíró is írta, nem azonos az egyenlítő, és a sarkok viszonylatában.
Amúgy pont a gázbolygók azok, amik NEM gömb alakúak, hanem igencsak forgási ellipszoidok. Csak nézz meg egyetlen képet mondjuk a Jupiterről, szembeötlő a lapultsága:
én nem úgy értettem hogy teljesen gömb alakúak de ha ránézel biztos te is azt mondanád hogy arra HASONLÍT. És amúgy van vasmagjuk összesűrűsödött hidrogeénből. Egyébként akinek van térlátása az tudja hogy hogyan forog.
2011. szept. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
7/11 anonim válasza:
ja és a vasmagjuk a nbolygó tömegének nagyrészét teszi ki.
nagyon nagy részét.
2011. szept. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
8/11 anonim válasza:
"És amúgy van vasmagjuk összesűrűsödött hidrogeénből."
:DDDD
Ez olyan mint a fából vaskarika ugye tudod? :)
Az összesűrűsödött hidrogén is hidrogén, bár a tulajdonságai azon a nyomáson és hőmérsékleten fémes jelleget adnak. A gázbolygók vastartalma elenyésző.
maci
2011. szept. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
9/11 anonim válasza:
"a vasmagjuk a nbolygó tömegének nagyrészét teszi ki"
"...a Jupiter akár tizenkét Föld tömegű sűrű, sziklás maggal is rendelkezhet, amely a teljes tömegnek nagyjából a 3%-át teszi ki."
elég discovery channelt néztem ahoz hogy tudjam ogy a hidrogén alkothat vasmagot. Az emberek is bebizonyították 17 lézersugárral. És biztos hogy van vasmagjuk.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!