Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyire nyúlt meg a rugó az...

Mennyire nyúlt meg a rugó az első esethez képest? Miért?

Figyelt kérdés
Péter és Tamás egy erős rugót vizsgált. Azt tapasztalták, hogy ha a rugó egyik végét a falhoz erősítették, a másik végét pedig teljes erőből húzta egyikük, Péter is, Tamás is pontosan ugyanannyira tudta megnyújtani a rugót. Ezután egymással szembeálltak, és a rugó két végét teljes erőből ellentétes irányban húzták.
2009. ápr. 23. 22:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

ugyanannyira!


Azért, mert ha elképzeled, a rugót mondjuk mind a ketten 1-1 méternyivel tudták megnyújtani. Ha elkezdik egyszerre húzni, akkor ha mondjuk az egyik nézőpontjából nézed az pont olyan, mintha egy fallal szemben húzná, tehát mintha úgyanúgy le lenne rögzítve mint az előző esetben a falhoz, csak ezúttal nem falhoz van rögzítve hanem a másik emberhez.. SZERINTEM

2009. ápr. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 dellfil ***** válasza:
100%

Minden esetben ugyanolyan hosszban nyúlt meg a rugó.

Elsőnek a fal "húzta " Péter ellenében ugyanakkora erővel, mint Péter, másodjára Tamás ellenében "húzta" a fal ugyanakkora erővel, mint Tamás. Minkét fiúnál egyforma volt az erő amit a falnak kellett tartani, ezért amikor a srácok valamelyike "helyetesítette" a falat, ugyanakkorára nyúlt a rugó.

2009. ápr. 23. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 dellfil ***** válasza:
A csodába... megint egy perccel lekéstem :)
2009. ápr. 23. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
de legalább a válaszban egyetértünk :D
2009. ápr. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 dellfil ***** válasza:
ja,ja...ketten tán csak nem tévedünk...:)
2009. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, én is erre gondoltam, hogy olyan, mint a hatás-ellenhatás elve. köszi, egyébként ez érettségi 2 pontos példa volt...
2009. ápr. 24. 23:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!