Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől van az, hogy ha szemben...

Mitől van az, hogy ha szemben állsz egy tükörrel, a bal-jobb oldalt felcseréli, de az alul-felült nem? Miért nem a lábam mozdul meg a tükörképben, ha a fejem megmozdítom?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 17. 21:00
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
A szem és az érzékelő receptorok határozzák meg, hogy mit látsz. A szembe jutó fény meghatározza a látni kívánt képet ami jelen esetben a tükörkép amit nem véletlenül nevezünk tükörképnek. A tükörkép pedig mindig azt mutatja amit éppen látni akarunk csak éppen ellenkezőleg fogjuk diagnosztizálni, pontosan azért mert TÜKÖRRŐL van szó.Ez a látszólag "minden" fordítottját jelenti ami valójában nem létezik.
2009. máj. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Hú ezen én is gondolkoztam már :D

És igen, azt hiszem, hogy 04-19 13:31 és 04-20 16:29 rátapintott a lényegre, bár az utóbbi egy kicsit kedvesebb is lehetett volna :).

Én még egy költői kérdést tennék hozzá: Mi van, ha a tükröt a fejed fölé helyezed? Akkor a "fel-le"-t "cseréli fel", és a "jobb-bal"-t "hagyja meg".

2009. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

Szerintem a tükor nem meg-,csak vissza fodítja a fényt.

A mi megtanult tapasztalati rendszerünk döbben le rajta.Mert megtanultuk ,h aki szemben van velünk,annak a túoldalon van az a keze. Mire megtanítottam,szemből rámutatva,a kislányomnak,melyik melyik ,keze addigra simán befordultam jobbra ha bal odalt mondtak. :D)

2010. jan. 11. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!