Mit gondolsz az evolúcióelméletről?
Szerény véleményem szerint az evolúció önmagában édeskevés, hogy kialakítsa azt a világot, amelyet ma ismerünk. Vannak olyan komplex rendszerek, amiket nem lehet levezetni a fokozatos fejlődés elve alapján. Szóval szerintem kellett lennie valamilyen külső tényező(k)nek, amik befolyásolták az evolúciót... legyen ez egy idegen faj "beleszólása" a fejlődésbe, vagy olyan természetes folyamatok, amelyekről egyelőre nem tudunk.
Te mit gondolsz erről?
(Ha írtok, kérlek írjatok érveket is, és ha valaki mást ír, tartózkodjatok kérlek a trágár válaszoktól!)
Ha ez igaz lenne, akkor a következő kérdés: Az idegen civilizáció evolúcióját mi segítette elő? Amúgy ez nem a TE elméleted, ezt már sokan előtted is felvetették. De az evolúció elég ahhoz, hogy létrehozzon olyanokat mint az ember. Természetesen vannak kérdések a kezdeti korokról, de amúgy csak az evolúciónak köszönhetően létezünk.
+Gondolod, hogy létrehoznának valamit az idegen civilizációk és csak úgy továbbállnának? Nem folytatnának, kereskedelme, használnának gyarmatnak a földet, vagy ilyesmi?
"Szerény véleményem szerint az evolúció önmagában édeskevés, hogy kialakítsa azt a világot, amelyet ma ismerünk."
Vagyis szerinted több idő kellene ahhoz hogy az egysejtűektől a ma ismert állat- és növényvilágig eljussunk?
"Szóval szerintem kellett lennie valamilyen külső tényező(k)nek, amik befolyásolták az evolúciót... legyen ez egy idegen faj "beleszólása" a fejlődésbe, vagy olyan természetes folyamatok, amelyekről egyelőre nem tudunk. "
Tehát valami ami felgyorsíthatta a fejlődést? Nem azért de tudod te hogy az evolúciónak milyen sok ideje volt eljutni a mai szintre?
"Vannak olyan komplex rendszerek, amiket nem lehet levezetni a fokozatos fejlődés elve alapján."
Például?
A válasz írója 78%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 23:00
Én épp azt mondom, hogy az evolúció önmagában nem elég ahhoz, hogy létrehozza pl az embert.
A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.
A válasz megírásának időpontja: ma 23:03
Nem kellene több idő, csupán más folyamatok közrejátszása is szükséges.
Hát, a Földi evolúciónak a ma elfogadott elméletek alapján kevesebb, mind 4 és fél milliárd éve. De nem is az evolúció létezésében kételkedek, csak úgy hiszem, az evolúció önmagában kevés.
Például? Mondjuk egy kígyó méregfoga. Vegyük azt az állapotot, amikor még egy egyszerű fog volt, és azt az állapotot, amikor már egy szervrendszerré alakult, méregzsákkal, méregvezetékkel együtt. Tudnál olyan köztes állapotot (állapotokat) mondani, amik a kígyó evolúciója szempontjából előnyös mutációnak számítottak, de még nem volt a ma ismert méregfog?
Nem lehet csupan evolucio az egesz. Ezen sok tudos gondolkodott, de ok is rajottek, hogy nem lehet. En hiszek Istenben, mitgondoltok, akkor az olyan dolog mint a szeretet, es erzelem, hogy alakult ki, mi volt annak az evolucioja.
“Az első korty a tudomány poharából ateistává tesz.
A pohár alján pedig ott van az Isten!” (Isaac Newton)
23:13
"Tudnál olyan köztes állapotot (állapotokat) mondani, amik a kígyó evolúciója szempontjából előnyös mutációnak számítottak, de még nem volt a ma ismert méregfog?"
Igen.
11. oldalon, a "Kígyók fogtípusai" táblán láthatod a csöves méregcsatorna kialakulását. A legszebb a dologban, hogy az evolúció MOST IS zajlik, van olyan kígyófaj, amelyik most még csak a barázdás méregfognál tart, van amelyik a csövesnél...
23:20
Például mely tudósok is ezek? Én még egyről sem hallottam, amelyik kijelentette volna, hogy nem lehet csak az evolúcióval kialakítani a mai élőlényeket.
Pedro
Például maga Darwin is azt állította, hogy az elmélete közel sem magyarázat mindenre:
„Az a feltételezés, hogy szemünket a
természetes kiválasztás alakította ki, õszintén megvallom, a legnagyobb mértékben képtelenségnek látszik.”
Igen, tudjuk, hogy Darwin maga is kétkedéssel fogadta mindazt, amire rájött. De nem csoda, hiszen egész életében úgy nevelték, hogy az élőlényeket az Úr alkotta meg. Ő pedig KÉNYTELEN volt szembesülni saját felfedezésével, hogy ez mégsem így van. Persze, hogy kétkedéssel fogadta, te nem így tennél?
De ez sok tudóssal előfordult már. Einstein híres mondata volt, hogy "Isten nem kockajátékos" - mivel nem tudta elfogadni a Heisenberg-féle határozatlansági relációt, amiről azóta TUDJUK, hogy igaz. Persze, természetesen a nagy tudósok is tévedhetnek, sőt, kételkedhetnek olyan dolgokban, melyek később igaznak bizonyulnak.
Miért lett volna Darwin kivétel?
Pedro
00:02
Természetesen mindenki abban hisz, amiben akar. Igazad van, a tudomány sem tud (ma még) mindent megmagyarázni. De azért törekszünk rá, hogy megtaláljuk a válaszokat! :-D
Pedro
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!