Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy új (? ) elméletem van a...

Egy új (? ) elméletem van a 4D-ről! Van benne valami?

Figyelt kérdés

A bizonyítás röviden ez:

Ha a 3D-t (2D-t, 1D-t) egy sík mentén elvágjuk, a vágás mentén marad egy 2D-s (1D-s, 0D-s) tér. Ha a mintát követjük, a 4D-t egy sík mentén elvágva 3D-s teret kapunk! Ez 2 dolgot vet fel:

1. A dimenziók egyfajta tömörített fájlok, amik a 2D síkjában foglalják magukba az n-1. dimenziót! Tehát a 4D a 2D síkjában tárolja a 3D-t stb.

2. Igazából a dimenziók száma VÉGTELEN is lehet, mert ugyanígy igaz, hogy az 5D a 2D síkjában 4D-t tárol stb.

A kérdéseim:

- Kitalálta ezt már valaki előttem? (Szinte biztos vagyok benne, bár csak ehhez HASONLÍTÓ írásokat találtam a 4D-ről...)

- Van-e bármilyen hiba az elméletemben?

- Tudnék esetleg a témában szakemberekkel beszélni?

A válaszokat előre is köszönöm!

14/F


2011. aug. 19. 23:21
1 2
 11/15 Lebannen válasza:

A hiba:

A 3D-t síkkal(2D) elvágod,addig oké,de a 2D-t egyenessel(1D) is elvághatod,a lényeg,hogy egyel kevesebb dimenzióval.

Az egyenest,ponttal,a 4D-t meg térrel kell elvágni,hogy megkapd a 3D-s vetületét.

2011. aug. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Dejó, hogy van még pár 14 éves aki tud értelmesen is gondolkodni
2011. aug. 21. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a visszajelzéseket!

A vágást természetesen nem a maga fizikai valójában, inkább képletesen értettem. Másképpen: az ND egy 2D-s szelete önállóan (N-1)D-s térként fogható fel. Ha jól gondolom, így már értelmezhetővé válik a 4D elvágása.

Valószínűleg tényleg nem "elméletről" van szó, csak egy, a dimenziókkal való számolást megkönnyítő eljárásról.

rudolf.th: igen, a téma érdekelne részletesebben, szerintem jó felkészülés lenne a középiskolára, persze még eléggé éretlen vagyok a komolyabb, dimenziókkal foglalkozó matekhoz...

2011. aug. 21. 19:26
 14/15 anonim ***** válasza:

Na, ezzel már egyenesen az egyetemre tudsz felkészülni:


[link]


[link]


Tudom, hogy ez a Te mai tudásodhoz már sok, de ebből láthatod, hogy a többdimenziós mértani testekkel komolyan foglalkoznak a matematikusok. Ezt inkább csak illusztrációnak szántam.

2011. aug. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm, majd megnézem az oldalakat...
2011. aug. 24. 18:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!