Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy új (? ) elméletem van a...

Egy új (? ) elméletem van a 4D-ről! Van benne valami?

Figyelt kérdés

A bizonyítás röviden ez:

Ha a 3D-t (2D-t, 1D-t) egy sík mentén elvágjuk, a vágás mentén marad egy 2D-s (1D-s, 0D-s) tér. Ha a mintát követjük, a 4D-t egy sík mentén elvágva 3D-s teret kapunk! Ez 2 dolgot vet fel:

1. A dimenziók egyfajta tömörített fájlok, amik a 2D síkjában foglalják magukba az n-1. dimenziót! Tehát a 4D a 2D síkjában tárolja a 3D-t stb.

2. Igazából a dimenziók száma VÉGTELEN is lehet, mert ugyanígy igaz, hogy az 5D a 2D síkjában 4D-t tárol stb.

A kérdéseim:

- Kitalálta ezt már valaki előttem? (Szinte biztos vagyok benne, bár csak ehhez HASONLÍTÓ írásokat találtam a 4D-ről...)

- Van-e bármilyen hiba az elméletemben?

- Tudnék esetleg a témában szakemberekkel beszélni?

A válaszokat előre is köszönöm!

14/F


2011. aug. 19. 23:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Matematikailag léteznek többdimenziós mértani testek, pl. 4,5,6 st. dimenziós "kocka", "gömb", stb. Ha részletesebben érdekel a téma, szólj. De ehhez már minimum középiskolai matek tudás fog kelleni.
2011. aug. 19. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
vannak dolgok amik egyszerűnek tűnnek elméletben, elképzelve, de bizonyításuk már komoly gondokat vet fel. Az a több dimenziós dolog egyszerű egy bizonyos szintig, de utánna ez is kezd összekavarodni, tény hogy érdekes téma.
2011. aug. 19. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
Ha nem tudok elaludni nekem is ilyen baromságok jutnak az eszembe. De reggelre szerencsére elfelejtem.
2011. aug. 20. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ez nem elmelet, hanem a magasabb dimenziok szarmaztatasanak szemleltetese. Persze, valahogy igy kell elkepzelni, csak ebbol az egvilagon nem kovetkezik semmi.
2011. aug. 20. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nekem ezekről a több dimenziókról a matematikában használt mátrixok jutottak először eszembe, bár azokhoz nem nagyon értek, de hátha segít valamiben. ("Egy m sorból és n oszlopból álló mátrixot m-szer n mátrixnak nevezik - írva: m×n -, az m és n pozitív egész számok a mátrix dimenziói.)
2011. aug. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2011. aug. 20. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
vagy: [link]
2011. aug. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Na, ha már ennyire belemerültünk ebbe a témába, akkor régebben volt a többdimenziós mértani testekkel kapcsolatban egy kérdésem:


http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__alkalmazott-tudoma..


Ha esetleg valakit érdekel, hogy hogyan lehet kiszámítani egy akárhány dimenziós „gömb“, „kocka“, „szabályos tetraéder“ paramétereit („térfogat“, „felület“, csúcsok, élek, oldallapok, stb. számát).

2011. aug. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A vége butaság, ahogy van.

Az eleje meg azért nem stimmel, mert mindent síkkal akarsz elvágni, és ez csak 3 dimenzióig működik. 4 dimenziós testet síkkal (pl. késsel) elvágni nem lehet! Ugyanúgy, ahogy 3 dimenziós testet sem lehet elvágni egyenessel (pl. tűvel).

2011. aug. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

ez az elvágunk egy 4Ds teret egy síkkal dolog nem világos számomra (nem is fogja két külön részre vágni), az meg főleg nem , hogy egy sík mentén hogyan kapunk 3Ds teret, de arra jól ráéreztél, hogy akármennyi dimenzió lehet (akár végtelen számú is), és a kisebb dimenziós terek beágyazhatóak nagyobb dimenziósokba.


Ez matematika, vektortér vagy esetleg lineáris tér néven érdemes ilyesmiknek utánanézni.

2011. aug. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!