Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lenne élet a Földön, ha a...

Lenne élet a Földön, ha a Föld a Neptunusz körül keringene a Nap körül 150 000 000 km-re?

Figyelt kérdés

Szerintem, nem tudom, de lehetségesnek tartom, ha maga a bolygó "tisztességes" távolságban van a Földtől, s a Nap sugarai zavartalanul jutnak el hozzánk....

Ti mit gondoltok erről..


2011. aug. 16. 00:05
 1/10 anonim ***** válasza:
59%
kizárt dolog mert ugy hogy
2011. aug. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha az a kérdés, hogy lenne-e a Földön élet, ha az Neptunusz körül keringene, akkor a válasz az, hogy nem valószínű. Természetesen eljut a Nap sugara odáig is, de az nem azt jelenti, hogy ugyanolyan intenzitással. A Neptunuszon kb. -220 °C az átlaghőmérséklet. Ez esetben a Földön is kb. ekkora hőmérséklet lenne olyan távolságban, tehát az az élet, amit jelenleg mi ismerünk, nem bírná ki azt a hideget.
2011. aug. 16. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 D.Laci válasza:
A Földön nem azért van élet mivel a Nap körül kering, ez kicsit fordított sorrend. Ha annak idején úgy akartuk volna, akkor ott lenne.
2011. aug. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
nem akarlak megsérteni, de ez egy gyökér kérdés, mert a neptunusznak nincsen gravitációs vonzása??? anélkül hogy keringene a föld a neptunusz körül???
2011. aug. 16. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Tom Benko ***** válasza:
kockasajt: Jujj! A Neptunusznak van gravitációja, nem is kicsi...
2011. aug. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:
Kérdező: Még egyszer a kérdést,mert ebből legalább három,egymást kizáró kérdést lehet alkotni
2011. aug. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Nos, azt hiszem értem a kérdésed.

A Neptunusz a Nap lakhatósági zónájában keringene, és a Föld a Neptunusz körül keringene. Tehát a Föld a Neptunusz holdja lenne.

2011. aug. 16. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 dellfil ***** válasza:
100%

Én értem mit kérdez Űrbogár. :)

Arról van szó, hogy ő idetenné a Neptunuszt a Földpályára 150 000 000 kilométerre a Naptól. Mikor már a Neptunusz itt kering, megtenné a Földünket a Neptunusz holdjának.

Persze felvetődik néhány kérdés.

Megmaradhatna-e - hold státuszában - a Föld Holdja? Milyen messze kellene a Földnek a Neptunusztól keringenie, hogy ne alakuljon kötötté a keringése? (És persze a Roche határon kívül legyen.) A Föld tengelydőlése a keringés síkjához megmaradna-e? A Földpálya síkja (amivel a Neptunusz körül kering) benne maradna-e a Neptunusz keringési síkjában (amivel a Neptunusz most már a Nap körül kering)?

Mert minden - a pályaelemekben történő - változás borzasztóan megkavarná a klímát. Nem beszélve az árapályerők viharos felerősödéséről, a mostani állapothoz képest. Ezenfelül még lehet sok-sok más előre nem látható következménye is az előzőeknek. (Például a megszaporodó földrengések az erős árapály miatt.)

És így tovább... és így tovább...

Egyébként kedves kérdező, azt szeretnéd, ha olyan égboltunk volna, mint amit az Avatarban láttál? :D


dellfil

2011. aug. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Üdv dellfil !!!


Látom van valaki aki "józanan s okosan" gondolkozik, köszönöm a válaszod, igen Te értetted a kérdésem, s köszönöm a válaszod. Én nem szeretném ha a Neptunusz itt lenne, csak szép lenne ha a szomszédba látnánk a Neptunuszt ( ha jó nekünk, ha nem....:)-

Szia...Űrbogár.

2011. aug. 16. 15:29
 10/10 wolfer2211 válasza:

lenne élet csak akkor az ember alkalmazkodott volna és az se biztos,hogy úgy néznénk ki mint most szóval biztos lenne

!!!!!

további érvelésért írj ide :

skype:boros.zoltn

2014. jan. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!