Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi az oldhatósági szorzat?

Mi az oldhatósági szorzat?

Figyelt kérdés

sziasztok az lenne a kérdésem,hogy mi az az oldhatósági szorzat hogyan kell vele számolni és mi a képlete??

valamint milyen adatok szükségesek hozzá ,hogy kitudjuk számolni?


2011. aug. 12. 17:05
 1/10 Silber ***** válasza:
0%

Két oldat tömegéből és tömegszázalékának ismeretében ki tudod számolni, hogy a keletkező oldat mekkora tömegszázalékkal fog rendelkezni.

w1*x1+w2*x2=w3*x3, ahol:

w a tömegtört

m az oldat tömege.

2011. aug. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Silber ***** válasza:
0%

Illetve kiterjeszthető kellő számú oldatra. Általánosan felírva:

∑w(i)*m(i)=w(n)*m(n)

i=1->n


ahol n az oldatok száma.

2011. aug. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az első válasz szerintem keverési egyenlet. Az oldhatósági szorzat a vizes közegben levő ionok koncentrációjának szorzata, kitevőjükben a megfeleló mólszámmal.

Hg2Cl2->Hg2^2+ és 2Cl^- Oldhatósági szorzat= Hg2 plusz 2es kation és Cl- anion koncentrációinak szorzata, de mivel 2mol kloridod van ezért őt 2vel szorzod

2011. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! de az első kommentelő a keverési egyenletet irta:)Az utólsó kommentelő kitudna fejteni bővebben is :)
2011. aug. 12. 17:53
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell felírnod, mint a vízionszorzat számlálóját, mert amit a nevezőbe írnál az nem oldódott szilárd anyag, koncentrációja 1 mol/dm3. Oldatban, ha az ionok szorzata meghaladja az oldhatósági szorzatot, csapadék képződik. Mértékegysége (mol/dm3)2 és hőmérsékletfüggő.
2011. aug. 12. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Tom Benko ***** válasza:

Az oldás ionos vegyületek esetén egyensúlyi folyamat. Ez különösen rosszul disszociáló és emiatt igen rosszul oldódó anyagok esetén érdekes.

A folyamat: A_nB_m\leftrightharpoon nA^{m+}+mB^{n-}

Az egyensúlyi állandó K=\frac{\left[A^{m+}\right]^n\left[B^{n-}\right]^m}{\left[A_nB_m\right]}, ebből, mivel K állandó, [A_nB_m] szinténközel állandó a gyenge disszociáció miatt, csak a nevező az érdekes. Na, ez lesz az oldhatósági szorzat. Azaz a disszociált ionok koncentrációjának szorzata állandó. Ha az egyik nő, a másik csökken.

2011. aug. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Silber ***** válasza:
40%
Hoppá... Elnézést kérek, nem tudom mi van velem (első válaszadó vagyok). Valóban a keverési egyenletet értettem.
2011. aug. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Semmi baj biztos elnézted :)
2011. aug. 12. 20:55
 9/10 anonim ***** válasza:
80%

Itt konkrét példák segítségével van elmagyarázva:


[link]


További infó:


[link]


[link]

2011. aug. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Itt a legegyszerűbben szerintem leírták a fogalmat:

[link]

2012. okt. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!