Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az igaz, ha fel tudnánk hozni...

Az igaz, ha fel tudnánk hozni a tudatalattinkat akkor mindenre emlékeznénk ami eddig az életünkben történt?

Figyelt kérdés
2011. aug. 8. 14:39
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Nem.
2011. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Draug ***** válasza:
9%

Elméletileg igen... hisz az emlékek nem olyanok, hogy idővel törlődnek, hogy újaknak adják át a helyüket. Minden, amit valaha átéltél, valahol az elméd mélyén ott van. Ezért emlékeznek sokan a gyerekkoruk sok élményére még nyugdíjaskorban is. Az emlékek nem vesznek el :)

Az sem igaz, hogy az alkohol az agysejtek pusztításával törli az emlékeket az ember fejéből... csak elbódítva az ember kevésbé képes a koncentrációra. Ha meg gyakran iszik, akkor az ember hétköznapjaira is egyre gyakrabban és tovább lesz hatással az a gyengeelméjű állapot, amit a tudatmódosító szerek idéznek elő...

Igazából a kérdés csak az, hogyan képes egy ember elérni a tudatalattit?

2011. aug. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
73%

Amikor megtanulsz valamit, akkor igazából a következő történik: egy ingerület végighalad egy megadott idegpályán. Ezzel egy érzetet kelt: ez az érzet az emlékezés.


Amikor visszaemlékezel valamire (vagyis, próbálkozol visszaemlékezni) akkor vagy sikerül az ingerületnek megtalálnia az adott pályát, vagy nem. Ha nem, akkor nem emlékszel rá, de az idegpálya ott marad. (ezért van az, hogy bizonyos hasonló ingerek, amik az emlékezés pillanatában értek, segít emlékezni: ezért vannak, hogy adott ízek, szagok, képek képesek felidézni rég elfeledett emléket. :)


A tudatalatti meg nem olyan megfogható dolog, mint amennyire azt sokan hiszik. Nem egy rejtett gondolkodó lény bennünk, csupán ösztönszerű ingerek, és nem tudatosan feldolgozott információk halmaza, kb mint a processzor gyorsítótára, meg egyfajta "preprocess" eszköz :)

2011. aug. 8. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
70%

Az emlékek nem törlődnek, hanem blokkolás alá kerülnek. Egyszerűen azért nem emlékezünk, mert nem találjuk meg azt az idegi pályát, ami az adott emléket tartalmazza. Az alkohol, és egyéb idegroncsoló anyagok viszont szerintem törölhetnek emlékeket. Masszív alkoholisták biztosan elpusztítottak már annyi idegsejtet, hogy az lehetetlenné tegye egy-egy emlék felidézését.


"Igazából a kérdés csak az, hogyan képes egy ember elérni a tudatalattit?"

Psilocybe cubensis, cannabis sativa, hipnózis, meditáció.

2011. aug. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
*meg valamilyen szinten az alkohollal is elérhető a tudatalatti, csak az a fentiekkel ellentétben nem a tudatalattiba elraktározott emlékeket, hanem elnyomott vágyakat, érzéseket, gondolatokat hoz elő.
2011. aug. 8. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Olvastam olyan módszerről amit az USA-ban alkalmaztak, hogy pl. valaki tanúja volt egy cserbenhagyásos balesetnek és a tanú nem emlékezett a kocsi rendszámára, ezért hipnózisnak vetették alá, amiben azt az utasítást kapta, hogy most élje át újból a történteket méghozzá lassítva. Mikor a kocsi már elég közel érkezett a szemtanúhoz, akkor "megállították a képet" és leolvasatták vele a rendszámot.
2011. aug. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
54%
igen, egyik ismerosom -aki csillagasz- alapfokon elsajatitotta a hipnotizalast, es tanuja voltam ahogy egy masik egyent visszavisz a 90es evekbe, hogy ujra lassa a napfogyatkozast. tokeletesen leirt mindent hogy ki volt ott, kin milyen ruha volt. akar meg a szuletes elotti emlekeket is fel lehet eleveniteni, ami nagyon hasznos tud lenni
2011. aug. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az említett idegpályás részekhez tennék egy kiegészítést. 25 éves kor után természetes módon is pusztulnak a neuronok (vagyis nettó pusztulás mérhető), ami persze nem jelentős, csak hosszú távon kimutatható hatású (időskori memóriazavarok), de egyáltalán nem lehetetlen, hogy épp egy olyan neuroncsoportot érint, ami egy emléket "raktároz". Még ez is okolható, ha egy emlék elveszik. Illetve arról nincs adat, hogy az agy felülírja-e az elraktározott emléket azzal, hogy egyes neuronokat felhasznál egy másik emlék raktározásához. (Egyelőre úgy áll, nem.)

Tehát a kérdés bonyolutabb, mint elsőre látszik. Az biztos, hogy ha van olyan módszer, amivel a stabil neuronkapcsolatokból "kiolvasható az emlék", akkor igen masszív adatmennyiséget lehetne felhozni, jobbára mindent, ami valaha is történt velünk, de bizonyos dolgok képesek elveszni, tehát lehet, hogy lennének "vakfoltok" az életed filmjében. :) Pl. a vizsga előtt egy nappal megtanult könyv anyaga tuti, hogy nem lesz meg sehol, és nem csak azért, mert alkohollal lemostad. :)

2011. aug. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!