Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet-e olyan lézerfegyvert...

Lehet-e olyan lézerfegyvert készíteni amiben a fénynyomás is szerepet játszik?

Figyelt kérdés
A fénynek is van kinetikus energiája tudtommal. Egy lézersugárban ez milyen nagyságrendű? Elképzelhető olyan erejű lézersugár ami a fénynyomása miatt tönkre tenne egy tökéletesen tükröződő felületet?
2011. júl. 29. 18:16
 1/6 anonim válasza:
A fény az kettős tulajdonságú.Egyrészt elektromágneses hullám ,másrészt energia-'csomagokat' szállit. (ezeket a 'csomagokat gyűjtik a napelemes felületek).Véleményem szerint ,egy tökéletesen tükröződő felületet nem lehet lézerrel tönkretenni...
2011. júl. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nos a fénynek valóban van kinetikus energiája.Ebből a fénynyomás értéke: p=h*f/c. Ahol p a fénynyomás, h a plank állandó értéke( 6,6*10^-24 Js, f a frekcencia, c pedig a vákuumbeli fénysebesség értéke: 3*10^8 m/s. Látható, hogy a képlet alapján csak nagyon nagy frekvencián lesz fizikailag érzékelhető nyomása a fénynek. Persze ez csak egy fotonra vonatkozó fénynyomás. A teljes nyaláb nyomásása, ezek összegéből jön össze. Azonban ilyen lézert nem lehet készíteni, mert ahhoz, hogy használható legyen röntgen, vagy gamma-fotonokat kellene előállítania. Más kérdés, az úgy nevezett fénymalom esete, ott a hőtől felhevülő gázrészecskék adnak annyi nyomást, hogy forogjon a kerék. Ilyen lézert talán már lehet készíteni. Amúgy majdnem teljesen tisztán a fénynyomás segítségével működik a hidrogén-bomba. Ott az atombomba robbanásakor keletkező gamma-sugarakat fókuszálják egy deutérium-trícium kapszulára eredménye nagy nyomás lesz és beindul a fúzió.
2011. júl. 30. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy, a fény tolóerejével végzett kísérlet:


http://www.youtube.com/watch?v=LAdj6vpYppA

2011. aug. 1. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A fénynyomás a fotonnak az anyaggal való RUGALMATLAN ütközése miatt jöhet létre. Ebből következik, hogy lepattan az anyagról, anélkül, hogy változást okozna az anyag részecskéinek (atomjainak) szerkezetében.

Ha változást okozna (ez a sérülés keltésének alapja), akkor nem neveznénk rugalmasnak az ütközést, ergo fénynyomásról sem beszélhetnénk.

Egy tökéletesen tükröződő felületről pedig mindenképp visszapattan, tehát teszi tönkre.

2012. dec. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amúgy a lézercsipeszek ezen az elven működnek, de az ugye nem fegyver:)
2012. dec. 30. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
amúgy hülyeséget mondtam, bocs :D összekevertem a rugalmast a rugalmatlannal.
2012. dec. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!