Az antianyag-kutatás nem veszélyes az emberiségre nézve? És egyáltalán miért van szükség rá?
Antianyagot főként az univerzum kialakulásának és működésének megértése miatt kutatják. Persze energiaforrásként is használható lenne, de eddig nem túl sokat tudtak előállítani és azt is méregdrágán.
Aztán persze tuti csinálnának bombát is belőle, szóval igen, lehet veszélyes.
Szvsz ez az abszolút rossz, laikus hozzáállás, ami csak azt nézi hogy miből van haszna és retteg minden új dologtól.
Na mindegy, nem mondom hogy nem értem meg az álláspontodat.
Elvileg egy kutatás beszüntetése nem ad hozzá vagy vesz el belőle hogy az emberiség mennyire veszélyes önmagára nézve. Már rég elértük azt a pontot amikor elpusztíthatnánk magunkat ha elég hülyék lennénk hozzá. Természetesen mindig készülnek majd újabb fegyverek amikkel majd még több embert lehet megölni, de ezt megtehetnénk a mai technológiával is. A spanyol inkvizíciónak, a náci haláltáboroknak nem volt szüksége szupertechnológiára hogy ezreket pusztítsanak el. A 9/11-es terroristáknak sem okozott gondot 3000 ember megölése egyetlen repülővel.
Az antianyag kutatás elsősorban azért fontos a számunkra, mert a természetben ez az anyag nem vagy alig létezik, tehát lehetetlen másképp a tulajdonságait vizsgálni. Az anti-anyag nem-ismerete nem mentesít a következményektől ha kiderülne hogy mégis szerepe van valamiben ami a számunkra fontos.
Az antianyagnak nagy jelentősége van az univerzumkutatás szempontjából. Sejtjük hogy a világegyetem létrejöttének a pillanatában rengeteg antianyag létezett, és ennek valamilyen jelentősége van abban ahogy a mindenség alakult. Az sem világos hogy ha kezdetben ugyanannyi volt mindkettőből, miért van az hogy ma csak tiszta anyagot látunk? Egyáltalán miért viselkedik az antianyag máshogy mint a klasszikus anyag, ha az egyik a tükörképe a másiknak? Valóban tökéletesen semlegesítik egymást, vagy marad utánuk -valami-?
Szerencsére az antianyag kutatás messze nem olyan veszélyes mint a média vagy a filmek sugallják. Nem fognak fekete lyukat létrehozni egy laboratóriumban. Az atommaghasítás is veszélyes dolog, mégsem robbant fel kutatólabóratórium miatta. A kutatók képesek akár 15 percig is ma már antianyagot tárolni biztonságosan. Az antianyagbombák is messze vannak, mert az antianyag gyártás egyenlőre borzasztóan drága.
Hogy mire lehetne használni: előzetes kutatások szerint rákos betegeknél sugárterápiára hasznosabbnak bizonyulhat, mint a jelenlegi módszerek. Amit sokan remélnek, hogy egy a magfúziónál hatékonyabb és környezetbarátabb energianyerési módszert kaphatunk belőle, ami az emberiség mai energiaéhségét tekintve és a klasszikus energiahordozók mint olaj körül kialakuló kríziseket nézve óriási könnyebbség lenne mindannyiunknak.
Tulajdonképpen minden kutatás veszélyes, hiszen nincs olyan, hogy az ember ne tudna valamiből az élet kioltására alkalmas eszközt készíteni. Csak van, ami hatékonyabb.
Amúgy a legfőbb ok, ami miatt elkezdték kutatni az, hogy érdekes. Ez sokszor bőven elég hajtóerő, de itt persze más okok is vannak, lásd az előző hozzászólók válaszait.
Ma az egyik legfontosabb orvosi képalkotási eljárás az antianyagon alapul.
Amúgy egy kés is veszélyes. Egy újszülöttnek a körme is veszélyes: akár a szemét is kikaparhatja vele (bár inkább a bőrüket szokták megsebezni).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!