Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem veszélyes ez az emberiségr...

Nem veszélyes ez az emberiségre nézve?

Figyelt kérdés
Az, hogy nincs születésszabályozás? Így elszaporodhatnak az általunk negatívnak tartott mutációk, mert már rég nincs természetes szelekció. Például akinek a felmenői között bizonyos betegségek előfordultak, azok nem vállalhatnak csak 1 gyereket vagy csak örökbe fogadhatnának. Még az is lehetne, hogy a mostani új genetikai szűréssel a hátrányos embriókat kiszűrnék. Bocs, ha teli van szakszerűtlen kifejezésekkel csak kiváncsi vagyok, hogy erről hogy vélekedtek?
2010. dec. 13. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

tök mind1 mert ha jön vmi nagyobb katasztrófa/vírus úgyis csak az erősebbek maradnak életben...

vagy lehet h ők se..

this is life

2010. dec. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Az veszélyesebb az emberiségre, amit a bolygónkkal művelünk.
2010. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

"...általunk negatívnak tartott..."

Na itt van a kutya elásva. Nem tudhatod mi jöhet még jól a jövőben. Ha meg mégis annyira leromlana az emberi genom, vagy visszaáll a természetes szelekció, vagy kipusztulunk.

2010. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
85%

7 milliárd embernél? Nem. Nemes egyszerűséggel túl nagy az egyedszám ahhoz, hogy bármely negatív mutáció olyan mértékben elterjedjen, hogy a beteg egyedek mesterséges fenntartásának megszűnése esetén gondot jelentsen. Egyszerűen a beteg kinyiffan az erdőbe visszatérve, és még bőven marad túlélő.

Ráadásul nem igaz, hogy nincs (akár erős) szelekció, lásd Afrika és egyéb szegény régiók, nem is beszélve a szennyezett régiókról, pl mayak és társai.

2010. dec. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
54%
Szerintem nem veszélyes, mert bizonyos értelemben működik a természetes szelekció: nem mindenkinek lehet v. lesz ugyanis gyereke. A genetikai szűrésekkel, csak bizonyos nagyon korlátozott számú rendellenességet lehet szűrni: pl. dawn-, edwards-, patau kór. A felmenős dolog abszurdnak tűnik, mert miért korlátoznád xy t hogy nem vállalhat gyereket, hisz nem tehet róla, h valamilyen rendellenessége van, ráadásul egyáltalán nem biztos h x betegség az utódnál is kialakul.
2010. dec. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 hollófernyiges ***** válasza:
Egyrészt nemcsak a 'betegeknek' vannak gyerekeik, hanem az egészségeseknek is, vagyis az arányuk nem változik, az újonnan bejövő mutációkra meg ott van hogy a káros változások azért csökkennek, teszem azt két mutációhordozó gyereke már meg sem születik esetleg vagy életképtelen lesz.
2010. dec. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Természetes szelekció mindig is volt, van és lesz is. Így alkalmazkodunk az alig észrevehető változásokhoz (pl. globális felmelegedés) Generációról generációra megváltoznak apró tulajdonságaink, tűrőképességünk határai. Amiről te beszélsz az nem természetes szelekció, hanem diszkrimináció. Elég durva lenne, ha valaki nem vállalhatna annyi gyereket amennyit szeretne, mert mondjuk az ősök mind valamilyen rákban haltak meg nem gondolod? A természetes szelekció éppen erről szól, hogy van aki kevésbé életreveló géneket hordoz, és neki elegendő egy influenza a halálhoz, így az ő génjei már nem fognak öröklődni. Érteeed? Másrészt milyen jogon szűrjük ki és döntsünk egy embrió megszületéséről, ha a szülei vállalják még a Down-kórt is? Érdekes felvetés ez. Ha pedig csak tökéletes génkombinációval születnének meg az emberek ezen szűrések miatt, van olyan tényeznő, ami ha megváltozna a teljes faj pusztulását okozhatná a variancia hiánya miatt. Valamiben gyengébb az ember, de valamivel szemben attól még lehet immunis. Az sem elhanyagolható, h még nagyobb iramban népesedne túl a Föld...
2010. dec. 14. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ti nem értitek a lényeget: Még a házasságok előtt egy- egy erősebb egyednek több tiz gyereke lehetett. Mostmár minden szerencsétlen szaporodik: pl a törpe házaspárok. És igen ez nagyobb probléma, mithogy kihal-e a panda, vagy nem.
2010. dec. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Így elszaporodhatnak az általunk negatívnak tartott mutációk, mert már rég nincs természetes szelekció."


Van természetes szelekció. A halálos mutációk ma is halálosak.


"Például akinek a felmenői között bizonyos betegségek előfordultak, azok nem vállalhatnak csak 1 gyereket vagy csak örökbe fogadhatnának."


Mi lenne az értelme? Mondjuk a rövidlátóknak ne legyen gyerekük, mert úristen, micsoda katasztrófa, szemüveget kell viselniük, vagy hogy gondolod?


20:29


"Mostmár minden szerencsétlen szaporodik: pl a törpe házaspárok."


Pont fordítva. Ma aki nem "tökéletes", annak alig van esélye a párzásra. Régen a kisebb testi hibák, sőt, a szellemiek is alig számítottak. Pl. a paraszti társadalomban egy enyhe szkizofrénia fel se tűnt ("a Józsi kicsit furcsákat mond"), míg ma a szkizofrénia az embert teljesen ellehetetleníti, mert esetleg nem tud egyetemet végezni, napi 8 órában dolgozni stb. Éppen ezért a szkizofrénia természetes előfordulása évtizedek óta visszaszorulóban van, mert kiszelektálódik. Vagy pl. ma egy testi rendellenességgel bíró embernek esélye sincs a nőknél/férfiaknál vagy egy állásinterjún a szépekkel és tökéletesekkel szemben. A modern társadalom sokkal keményebben szelektál, mint a régi. Ehhez hozzáadódik még az is, hogy a rendellenes (béna, nyomorék, őrült stb.) embereket sok primitív társadalomban szentként tisztelték. Ma egyértelműen hátrányosan ítéljük meg őket.


A híres "sziámi ikreknek" (XIX. század) 21 gyerekük volt, ma egy sziámi ikerpár inkább szociális otthonokban tölti az életét teljes elszigeteltségben.

2010. dec. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Nem az emberek minőségével,hanem a mennyiséggel van a probléma.lassan 7milliárd ember!!!születésszabályozásra lenne szükség.országonként meg kellene határozni mennyi ember születhet.
2010. dec. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!