Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha TTK-n biológiát szeretnék...

Ha TTK-n biológiát szeretnék tanulni, akkor ott mennyire sok kémiát kell tanulnom?

Figyelt kérdés
nem vagyok olyan jó kémiából és kicsit félek,hogy nem tudom majd felvenni az ottani ritmust...
2009. márc. 31. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
72%
Egy félévben általában egy kémiás tárggyal számolj, pl: biokémia, sejtbiosz, mikrobiológia stb kapcsán kell a kémia, alapszinten. Sztem egyáltalán nem megtanulhatatlan, leglább kettes szintre, még akkor is, ha nem egy kémia zseni az ember.
2009. márc. 31. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatom szerint akik nem jók kémiából, azok nagyon megszívják, érdemes korrepetálódni. Van az Általános kémia, első félév, némi gimis anyaggal indul aztán észrevétlenül nyakig ül az ember a lecsóban. Ezen elég sokan véreznek el.

Van az Analitikai kémia, ez azt hiszem 2-3. félévekben volt, iszonyú kemény, talán a legkeményebb kémiás tantárgy. Nekem, pedig nem voltam rossz kémiás, harmadszorra sikerült.

Van még sokak mumusa, a Fizikai kémia. Nekem elég jól ment, de az évfolyam átlag 2 környékén volt.


Van mitől félned, de ha ezt tudod magadról, akkor ráhasalsz a dologra, segítséget kérsz, és menni fog.


A többi kémiás cucc (biokémia pl) nem gáz.

2009. márc. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezen felül ott van még a szerves kémia, az ezt követő természetes szénvegyületek, a bevezetés a biokémiába, meg a biokémia előadás 1-2 és a gyakorlata, meg a molekuláris és sejtbiológia...szal van egy pár, és elég kemény.
2009. márc. 31. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nahát, énis ott végeztem, de azóta bejött ez a bsc rendszer, uh kicsit biztos változott a dolog... Szóval összegezve az előttem szólókat:


Első félévben volt általános kémia - a legnagyobb szórótárgy az egész szakon, kb 60-70 százalék bukás. Továbbá ugyanebből gyakorlat, mégegy félév.


Aztán analitikai kémia előadás és gyakorlat 1-1 félév - következő nagy mumus, nagyon sokan buknak


Aztán szerves kémia 1-2. Két félév előadás, remek vizsgával, ez is igencsak tanulós.


Aztán fizikai kémia előadás és gyakorlat 1-1 félév mindenki utálja és nehéz is


Aztán biokémia 1-2, esetleg 3 is (nekem volt) előadások, plusz kötelezően 1 félév gyakorlat. Ha eddig eljutottál, akkor ezek már a többségnek menni szoktak, de azért nem árt odafigyelni.


ezt követi a molekuláris biológia szigorlat ami nagyjából ezekre épül (meg a genetikára). Nem egy bukó tárgy, hiszen eddigre már úgyis tudod a dolgokat, ha egyenként levizsgáztál belőlük.


Szóval én emlékszem, hogy én sem remekeltem kémiából amikor nekifogtam a TTK biológus szaknak. Emiatt nagyon neki kellett feküdnöm, hogy menjen a kémia része, mert mégiscsak elengedhetetlen. (más tárgyakhoz is pl növényélettanból nem tudod megtanulni az alkaloidaszintéziseket, ha a kémiát addigra nem tanulod meg).



Egyébként annyira hozzászoktam a végére a kémiához, hogy később molekuláris biológus lettem.


Sok sikert!

2009. ápr. 1. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én már ebben az igen ,,kiváló" BSc rendszerben tanulom a biológiát, azonban anynit mondhatok, hogy a kémia (és egyáltalán a többi tárgy) oktatása nemnagyon változott. Az előttem szóló kissebb-nagyobb eltérésekkel leírta, hogy mi a helyzet, előadás-számolós gyakorlatok-laborgyakorlatok kombóval szokták az ifjúságot sokkolni. Én még anynit tennék, hozzá, hogy most nem vagy jó kémiából, akkor ha alkalmas vagy egyáltalán egyetem elvégzésére, az első félévben belerázódsz, kis utánanézéssel be lehet pótolni a gimis anyagot, amit nem annyira vágsz, ugyanis az egyetemi anyag sokszor többszöröse lesz a gimnáziuminak. Szumma: ha van akaraterő benned és nem vagy lusta, akkor az, hogy most nem vagy nagyon jó, nem akadályozhat meg abban, hogy az egyébbként nehéz kémiákat megtanuld az egyetemen! :) Rettegj inkább a rendszertanoktól...:P
2009. ápr. 1. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
mindenkinek köszönöm a választ..még mérlegelek,hogy fogok e változatni.
2009. ápr. 1. 20:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!