Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy lehet lángfestést elérni...

Hogy lehet lángfestést elérni petróleum lángjával?

Figyelt kérdés
Tehát. Általában lángfestést ugye sófélékkel oldjuk meg, de a petróleumban nemoldódnak a sófélék. próbálkoztam már azzal, hogy alkoholban oldom pl. a rézszulfátot.. de amikor összeöntöttem a petróleummal, kicsapódott... vízben peloldva egy csepp mosogatószerrel próbáltam stabil emulziót készíteni, ami nagyjából működött is, csak csapkodot..:D esetleg ha valami más anyagot is ismertek amivel a lángfestést meg lehetne oldani, azokat is szívesen várom.:D
2011. júl. 12. 09:17
1 2
 1/15 bromkrezol ***** válasza:
Az a gond, hogy a lángfestés eléréséhez viszonylag magas hőmérséklet kell. A lángba juttatott anyag atomokra esik szét, és a gerjesztett atomok bocsátják ki a fényt. Bizonyos esetekben gerjesztett molekulák (pl. CaO, SrO, vagy a réz esetében a réz-klorid) is bocsát ki fényt. Ha sósavba mártasz vörösréz huzalt és beletartod a gázlángba, akkor zöld lesz, de ha kénsavval teszed ugyanezt, akkor nem lesz semmi. Ha meg szeretnéd festeni (tartósan a lángot), akkor szerintem dupla kanócra lesz szükséged, egy belső, vékony kanócot kéne lítium-kloriddal átitatnod, majd megszárítanod, és e köré kell tekerni az a normál kanócot.
2011. júl. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A fémek festik a lángot!Nem csak úgy atomok meg molekulák általában.A tűzijátéknál az illető fémsó fínomra őrölt porát keverik a robbanóanyaghoz.
2011. júl. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
jó, ezt eddig énis vágom. de nem tüzijátékhoz, vagy csak úgy bemutatónak kéne a lángfestés, hanem tűzzsonglőrködéshez kéne a petró lángját színesre festeni:)
2011. júl. 12. 12:35
 4/15 bromkrezol ***** válasza:
Kedveskéim! Atomspektrometriával foglalkozok úgy 25 éve, bármilyen anyag fényt bocsát ki 550°C fölött, ekkor a folytonos sugárzás láthatóvá válik, ha emeljük a hőmérsékletet, akkor 800-900°C között megjelenik az alkálifémek fénye, pl. a nátrium 589,995 nm-es vonala. Az elemek többsége csak nagy hőmérsékleten 4-5000°C kezdi el a "lángfestésnek" nevezett tüneményt produkálni. És van olyan, aminek az ultraibolya tartományban van fénykibocsátása. Érdekes példa, hogy a stroncium a tüzijátékban vörös fényt ad, de 9-10000°C-on ibolya fényben tündököl.
2011. júl. 12. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 bromkrezol ***** válasza:
Szerintem a láng zöldre festése menni fog, mert petróleumban oldódó bór vegyületeket lehet találni, kérdés, hogy a láng hőmérséklete elég magas-e? Nézegettem a neten, szerves lítium vegyületek között is lehet keresgélni, hogy oldódjon.
2011. júl. 12. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 bromkrezol ***** válasza:
Még valami, nagyon finoman porított lítium-karbonátot kis tálkából belefújtam lángba, így szépen festi.
2011. júl. 12. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Petróleummal szép lángfestést produkálni sehogy se fogsz tudni, még pedig pont azért, amiért a tűzzsonglőrködésben használják: látványos, világító lángot ad. A világító láng, kormozásra azaz tökéletlen égésre utal. Ezt (normál körülmények között) elkerülni nem lehet, ez viszont (javarészt) elnyomja egyéb anyagok lángfestését.
2011. júl. 13. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
és ezt a lítium karbonátot honnan tudom beszerezni?:D no meg a bór petróleumban oldódó vegyületeit...
2011. júl. 13. 15:09
 9/15 A kérdező kommentje:
elég lenne, ha csak úgy meg tudnánk oldani a lángfestést, hogy a tűzfújáskor használt petró lángja legyen színes. csak azért megmérgezni se nagyon szeretném magam... csak egy picit.:D
2011. júl. 13. 15:11
 10/15 anonim ***** válasza:
A petróleum lángja eléggé nátriummal szennyezett. A nátriumnak igen erős a lángszínező képessége és amit már ez megszínezett, azt nagyon nehéz más színnel "felülütni". A Bunsen-égő lángját azért is lehet jól színezni, mert "tiszta", nincs nátriummal szennyezve mint pl. a gyertyaláng.
2011. júl. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!