Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érvekkel lehetne...

Milyen érvekkel lehetne meggyőzni az embereket, hogy a csillagászat nem fölösleges és haszontalan és megéri foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
Régóta érdekel ez a terület, de a barátom is többször piszkál vele, hogy miért foglalkozok ezzel, egyáltalán nem fontos, ne olvasgassak már annyi mindent erről a témáról, meg mások sem értik ezt, főleg, aki vallásos. Én próbálom a pozitívumokat megismertetni másokkal, amennyire tudom, de lehet, hogy nem jók az elképzeléseim.
2011. júl. 5. 18:49
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj-azok mellett,amiket az előző válaszadók már okosan leírtak-hogy a csillagászat jelenleg egy olyan tudomány,ami éppen most megtorpant.Tulajdonképpen csak feltevések vannak,spekulációk,elméletek,amelyeket nagyon kevés dolog támaszt alá lásd pl. a világegyetem keletkezése.Ezért az ember úgy érzi,nincs értelme,mert folyton csak a miértekbe ütközik.Csak a legelszántabb fizikusok és csillagászok azok,akik ezektől a falaktól nem torpannak meg.Ha lenne valami,ami átlendíti ezt a tudományágat a holtponton,egy nagy felfedezés,ami már végre egyértelmű és bizonyított,sokkal többen vetnék rá magukat a témára.Az a baj,hogy az emberek nagyon sokat akarnak,olyan kérdésekre szeretnének rögtön ,de azonnal választ kapni,hogy van e élet más bolygón,ha igen,akkor hol,hogy hogyan lehetséges az időutazás,hogy hogyan tudnánk a Naprendszerből kilépni és fénysebességgel haladni,stb.Ezek pedig hatalmas mérföldkövek,amik esetleg csak több száz év múlva válnak esedékessé.Az eddig felfedezett dolgok pedig apró kavicsok az út mentén,amik- valljuk be-a kutyát sem érdekelnek,a laikusokat legalábbis biztos h nem.A másik pedig ami hátráltat,az a fel-megfoghatatlanság,ami szintén jellemzi a csillagászatot.Egyáltalán nem embermértékű-léptékű számok sokasága,a végtelen,mint olyan felfoghatatlansága,hogy mekkora az univerzum,hogy hány csillag és galaxis van benne,amelyet az egyszerű ember egy kézlegyintéssel elintéz azzal,hogy sok,hogy megválaszolhatatlan.Mondom mindezt úgy,hogy imádom a csillagászatot.
2011. júl. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Vree ***** válasza:

A tudomány nagy részének nincs semmi haszna. A legtöbb ember azért fogadja el őket, mert összekeverik a tudományt a technológiával. A tudományos kutatás nagy részének nincsen azonnali kézzelfogható eredménye. Mégis részei egy nagy egész kutatásának, és nem lehet tudni hogy hol hasznosítják majd az adott eredményeket. Mennyi minden amit a fizikáról tudunk vezethető le az égitestek mozgásából.


Én arra koncentrálnék a magyarázatban hogy mennyi tudományos tényező játszik szerepet a csillagászatban és hogyan segítenek ezek a tudomány egészéhez hozzájárulni. Végülis ez tudományos munka. Azt se szabad elfelejteni hogy ez az egyik legősibb fajta tudomány. És igazából bizonyos értelemben a "legkisebb" és a "legnagyobb" dolgok kutatása (a mikrofizika és az asztronómia) tudnak a leginkább választ adni hogy tágabban nézve hogyan is működik a mi világunk.

2011. júl. 6. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:

" a világ fele éhezik, valakik meg az égboltot kémlelik"

Megsugom, hogy a vilag fele akkor is ehezett, amikor a masik fele is belehalt egy egyszeru tudogyulladasba. Es megis inkabb az orvoslas fejlesztesebe fektettek, mintsem az ehezokat tamogattak.


Es az sem kifogas, hogy az orvostan fejlesztese lagalabb hasznos. Amikor a kiserleteket csinaltak, meg egyatalan semmi hasznuk sem volt.


Es hogy most mar eleg fejlettek lennenek? Miert? Miert nem ketszaz evvel ezelott hagytuk volna abba? Akkor honnan lehetett tudni, hogy hova lahat fejlodni? Az 1900as evek elejen azt hittek, hogy a fizikaban mindent felfedeztek, amit fel lehet fedezni!


Ha van ra anyagi tamogatas, es van tehetseg, eltokeltseg, akkor kutatni kell!

2011. júl. 7. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

"De ez még a távoli jövő, ami ugye sohasem következik be, ha most nem kezdjük el böngészni a környezetünket. "


Ez itt a kulcsmondat, az a baj a sok maradi önző ember, nem is gondol bele vagy pont letojja, hogy mi lesz miután meghal, vallásosokra meg pláne jellemző, hogy nekik addig tart a világ amig benne élnek...


Egyébként érvek még mellette, hogy rengeteg nem megújuló energiaforrást használunk, de ezek hamarosan "kifogynak" (lényegesen kisebb lesz a termelés, mint amennyire szükség lenne), és nem lesz semmi helyette. Namost csak a naprendszerünkben, több évezredre elegendő van szinte mindenből (kiv olaj mert az szerves eredetű). Másik érdekes olvastam, valamikor egy kisbolygóról, ami föld közelében fog elmenni 2020 környékén, a cikk írója szerint, kb 4500 Milliárd dollár értékű vas, platina + egyéb anyagok vannak rajta. Szóval gazdasági haszna óriási lenne, ha az űrkutatók azon dolgoznának, hogy bárki számára elérhető legyen az űrkutatás. Kicsit humorosan, meg utópiszikusan fogalmazva, elmész 3 hetes gyorstalpalóra és leteszed a jogsit az űrhajóra és már mehetsz is :) Csak most jelen pillanatban nagyon fail szindróma van sts projekt kb lelőve, és visszatértünk a 40 évvel ezelőtti technológiához.


"én azt gondolom, hogy szép tudomány valóban, szívesen hallgatok róla, de hogy mi haszna van a való kis egyszerű életünkben arra nemigen jövök rá. "

Pl.: a slicceden a cippzár, az is űrkutatásból ered, meg van egy rakás cucc ami onnan ered. Hogy mekkora haszon a cippzár azt nem tudom, de én szeretem, de ezzel az erővel a biffidus essensises joghorhurt sem tudom miért jó, vagy az collagénes ránctalanító krém (mellesleg a bőrünk tényleg kollagént termel).


"de azzal hogy az ember kielégíti a kíváncsiságát még nem jutott előre.. " Ezt te sem gondolod komolyan, az ember mindig azzal jutott előre, hogy kielégítette a kíváncsiságát? Szerinted ha nem lennénk kíváncsiak eelhajóztak volna kolombuszék amerikába? (Nem mert minek, jóvan az a föld laposnak is) és millió ilyen példa van, ha nem lennénk kíváncsiak még mindig a fákon mászkálnánk, mert kit érdekel a föld:P


"de istenem mások meg nyomorban élnek, de azért kutatgassanak csak a nagy agytrösztök dollármilliókkal.. "

túlnépesedett a föld, jelenlegi technológiával nem tudjuk ellátni az embereket élelemmel, mac ha lemondunk a húsról stb. be kéne látni azoknak a kormányoknak is ahol nyomor van, hogy születésszabályozás szigorúan mert nemsokára senkinek nem lesz kaja.


"tőlem aztán kőkorszaki szintre is visszafejlődhetünk, ha végre béke és boldogság lenne"

őkorszaki szinten a világ népességének kb 90% éhendöglik, tök jó lenne, a maradék meg kiírtja egymást...


"A válasz írója 92%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnapelőtt 22:01"


Neked meg jár a +1


"A tudomány nagy részének nincs semmi haszna. A legtöbb ember azért fogadja el őket, mert összekeverik a tudományt a technológiával. A tudományos kutatás nagy részének nincsen azonnali kézzelfogható eredménye."


A nicns semmi haszna az így nagyon nem igaz... A kulcsszó itt az, hogy nincs AZONNALI KÉZZELFOGHATÓ eredménye.


"Es hogy most mar eleg fejlettek lennenek? Miert?"

Szerintem most elösször van a törtánelmünk során, hogy előre látjuk, hogy nem vagyunk elég fejlettek, mivel az olaj társadalom nem tartható fönn hosszútávon stabilan. Ha az olajon túllépünk világösszeomlás nélkül, akkor esetleg már megint mondhatjuk azt, hogy stabilan fenntartható társadalmunk van ezért eleget fejlődtünk...

2011. júl. 7. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
Megtorpant? Nem hinném. Nemsokára jön az új űrteleszkóp a Webb. És az új részecskefizikai eredmények a CERN-ből is adják az újabb felfedezések fonalát majd.
2012. júl. 12. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 paya válasza:
menj fel a NASA oldalára (google kidobja)-ott van egy olyan rész amiben megmutatják,hogy az ürkutatás miben segitett a hétköznapi ember életében.(képekkel illusztrálva)Egy példa: az ürkutatási fejlesztések nélkül számos sportszer,háztartási gép,ruházat,stb.nem létezne.Sőt még mindig lapos lenne a föld ha igy néznénk-s ezt a logikát követve ha csak olyan emberek lennének mint a barátod még a fán lógnánk...:)
2013. márc. 20. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!