Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg elhúzza a folyó az...

Tényleg elhúzza a folyó az esőfelhőt?

Figyelt kérdés
Közel lakunk a Tiszához. Ha felénk jön egy esőfelhő, általában kikerül minket. Nálunk mindig azt mondják, hogy "elhúzza a Tisza". Kb. 100-ból 90-szer tényleg elmegy arra. Tényleg úgy tűnik, mintha a folyó felé fordulna. Mi ennek az oka? Ennyi véletlen, vagy van valamilyen logikus magyarázata?
2011. jún. 30. 17:50
1 2
 1/17 anonim válasza:
36%
Neeeem nem húzza le :D Ezt én is sokszor hallom, de ez hülyeség, csak az idősek ezt egyszer kitalálták... A sivatagba is esik az eső, pedig ott nem tudja semmi lehúzni. :)
2011. jún. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim válasza:
74%
Annyi köze van a kettőnek egymáshoz, mint neked a földrajzórához :D (Véletlen egybeesés mind a kettő... :D )
2011. jún. 30. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
nem, ennek van normális magyarázata is tényleg
2011. jún. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Elhúzni nem húzza, de a folyóról felszálló párásabb légtömeg befolyásolja a mozgását.
2011. jún. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Igen. Nem tudom pontosan miért, csak találgatok. A felhő elektromosan töltött, a víztömeg pedig polarizálható. Vonzák egymást.
2011. jún. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ha tényleg van vmi hatása én is a fel/leszálló légtömegekre gondolnék, de a Tisza túl kis felületű egy ilyen mértékű befolyásoláshoz.
2011. jún. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Ezt már én is hallottam...
2011. jún. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
100%
A víz felett nagyobb a páratartalom-> "nehezebb" a levegő, így nehezebben jut át a felhő rajta... így inkább mellette sikamlik el.
2011. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

A válasz írója 69%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 18:10


Nem lehúzza. Elhúzza. Eltereli. Úgy képzeld, hogy a Tiszának egy kifli alakú hajlatában vagyunk, a kifli valamelyik vége felé elmegy az esőfelhő.

2011. jún. 30. 19:44
 10/17 A kérdező kommentje:

"A válasz megírásának időpontja: ma 18:47"

Honnan tudod, mennyi közöm van a földrajzhoz? Nem olvastad elég jól a kérdést. Írhatnám, hogy neked pedig annyi az értő olvasáshoz...

2011. jún. 30. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!