Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy logaritmusnál ugye az x...

Egy logaritmusnál ugye az x helyébe mindig POZITÍV valós szám kerül?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 19:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
még akkor is ha ugye az a helyére(tehát oda alulra a log jel alá) valamiféle negatív számot írunk
2011. jún. 20. 20:01
 2/11 Silber ***** válasza:

Maga a logaritmus értéke nem lehet negatív, de a két szám (a és x) helyére lehet negatív számot írni.

Egy példa: [link]

2011. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
oké, kösz!
2011. jún. 20. 20:22
 4/11 anonim ***** válasza:
A logaritmus értéke lehet negatív. Az 1 logaritmusa 0; ha az alap 1-nél nagyobb, akkor az 1-nél kisebb számok logaritmusa negatív. Ha az alap 1-nél kisebb, akkor az 1-nél nagyobb számok logaritmusa lesz negatív.
2011. jún. 20. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Silber ***** válasza:
Megint hülyét mondtam. Mentségemre legyen, 29 órát voltam talpon egyhuzamban. Elnézést.
2011. jún. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy milyen iskolába jársz. Középsulisok számára csak pozitív lehet, mert ők még nem tudják, hogy a logaritmusokat is ki lehet terjeszteni bármilyen számra (komplex számokra is).


Tehát, ha középsulis vagy, akkor:


log(a,x) esetén az x > 0


a - logaritmus alapja (pl. 10, e, stb.)


Ha fősulis vagy és matekos, akkor ott már minden megengedett.

2011. jún. 21. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat, egyébként tényleg csak az alapszabályokra voltam nagyjából kíváncsi, középsulis vagyok :)
2011. jún. 21. 11:53
 8/11 anonim ***** válasza:

a logaritmus függvénynek van alapja (ez változtat magán a függvény jelentésén), értelmezési tartománya (amit a matekhoz nem értők, csak lazán x-nek hívnak), és értékkészlete.


Definíció szerint az a alapú logaritmus b (je, sehol egy x), az az a kitevő, amire a-t emelve b-t kapjuk eredményül.


mellesleg a logaritmus függvények értelmezési tartománya csakis a pozitív valós számok. dom(log) = R+ = (0,végtelen)


log:(0,+∞) -> R

2011. jún. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az egyetemen én is rájöttem, hogy a komplex számok semmi másra nem valók, minthogy a bonyolult számításoknál ne okozzon gondod a negatív számok négyzetgyöke, meghasonlók, de aztán az alkalmazott tudományok eredményienél valahogy mindig eltüntek az imaginárius részek, valahogy úgy éreztem, hogy a komplex számok csak arra jók, hogy ne akadjak el egy bonyolult számítás sorozat közben, de amúgy sem muszáj elakadni, mert ha valahol előkerül egy négyzetgyök(-1), akkor ha nem tudnám, hogy vannak komplex számok, akkor i helyett odaírnám, hogy négyzetgyük(-1), aztán a számolás sorozat végére úgyis eltűnik.


valahogy jobban csiptem R2-ben (na meg R3, R4-ben) számolni dolgokat, mint C-ben. Az valahogy közelebb állt a fizikához a vektormennyiségeknél.

2011. jún. 23. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"az egyetemen én is rájöttem, hogy a komplex számok semmi másra nem valók, minthogy a bonyolult számításoknál ne okozzon gondod a negatív számok négyzetgyöke, meghasonlók, de aztán az alkalmazott tudományok eredményeinél valahogy mindig eltűntek az imaginárius részek,..."


Ezzel azét vigyázzunk egy kicsit, mert a kvantummechanikában már nélkülözhetetlen, ill. pontosabban elkerülhetetlen a komplex számok használata. Itt még idővel kiderülhet valami, ne kapkodjuk el.

2011. jún. 24. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!