Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 50-60 méterre van villámhárito...

50-60 méterre van villámhárito, az véd minket?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Nagyon félek a viharoktol, főleg hogy becsap hozzánk. falun lakom egyszerü régi családi házban. kb 50-60 méterre van egy iskola tőlünk, ami magasabb és van rajta villámhárito. az védheti a mi házunkat is?


nagyon félek. főleg egyre gyakoribb hogy emberbe is belecsap, meg házakhoz is. mindig azt mondtak hogy a legmagasabba csap, de már tapasztaltam hogy nem. neten láttam a videot (egy-két hete) hogy a házba az ereszbe csapott. nem a tetőre, hanem lejjebb.

és tapasztaltam is, hogy pár utcával feljebb belecsapott egy házba. tönkrement szinte minden náluk. a ház melett emeletes ház volt, másik oldalon fa is volt, amik sokkal nagyobbak mint az a ház. mégis oda csapott.


szüleimmel élek, és őket nem érdekli ez a dolog. és meg állandoan rettegek főleg ilyen időkben, mert nagyon félek. éjjel sem tudok aludni. tudom hogy beteges de ez van. sajnos ahogy olvastam egy villámhárito 200 000 forint is lehet, azt sajnos nem tehetem meg hogy annyi pénzt kiadjak rá :(


Köszönöm a segitséget!


2011. jún. 6. 15:19
 1/9 foxicom válasza:

Hát ha 50 méterre van az nem fog megvédeni, mindenképpen a házatoknál kell lennie, azért csapott az ereszbe, mert fémból van, amúgy a villám nagyon kevés eséllyel csap házba,

és arra még kevesebb az esély hogy pont a tietekbe, úgyhogy sztem ne félj, és aludj , mert attól hogy fennvagy még aházba csaphat a villám, de ez nem valószínű, itt egy link a villámhárító felrakásról.

2011. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 foxicom válasza:
2011. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nem a legmagasabb dologba csap, hanem a legmagasabb lévő dologba amin keresztül a legkisebb ellenállás a föld irányába. Ha van villámhárító közelben, mindaddig nem valószínű, hogy a ti házatokba nem csap, míg nem teszel ki neki te is egy "villámhárítót". Mondjuk egy antennát a tetőre...
2011. jún. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Megírtuk párszor, a villám mindig a legkisebb ellenállás felé törekszik. Ez jobbára a magasabban lévő dolgok, fémes alkatrészek. De ahogy írtad is, ez nem szentírás. Az viszont igaz, hogy jobbára eső, vihar idején a vizes dolgok jobban védhetnek. A házban többnyire nincs félnivaló, de azért megeshet hogy "beköszön" a villám. A legegyszerűbb védelem hogy az elektromos hálózatról leválasztasz minden fogyasztót, amit védeni kívánsz (magyarul kihúzod őket a konnektorból). Ennyit megtehetsz.
2011. jún. 6. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

igen tudom, amint dörög egyből huzok ki dolgokat (pc, hifi...) de pl tv-t nem szokom, mert szüleim sokszor még nézik is, meg mondják hogy mit félek ilyenektől. meg persze hütü meg ilyeneket nem huzok ki. amugy a házunkon van egy nagy antenna is.


én mégis félek, mert mint irtam megtörtént többször már hogy becsapott. régi ház, félek hogy egyből ki is gyulna vagy valami.

2011. jún. 6. 15:45
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha a házatoktól 20-30km(!!) lévő pl. trafó állomásba csap bele a kb 200.ezer voltos villám,abból hozzátok is eljut kb 10-20 ezer voltocska,anélkül hogy hallanád egyáltalán a dörgését is,és tönkre vágja a tv-t,mikrót,stb.

A legtöbb konnektoros villámvédő kb 5000 V ig védi meg a kütyüidet a lakásban.Ez egy szubjektív védelem az elmű hálózata felől érkező ingadozásra. Így hiába van is a házadon villámhárítód..(ha az elektromos hálózatba kapsz impulzust), az nem fogja meg védeni az elektromos cuccokat a nagyfesztől.

A villám hárító a házad leégésétől védhet meg max.

2011. jún. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

igen, és legjobban attol is félek, hogy leég.


egyébként köszönöm a válaszokat. bár nyugodtabb nem lettem semmivel sem. :(

2011. jún. 6. 18:03
 8/9 anonim válasza:
Valószínűbb, hogy háromszor egymás után megnyered az 5ös lottó fődíját, minthogy beléd csapjon a villám. (tényleg) Szép álmokat!
2011. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszi, de ezt én pont ugy tudom, hogy hamarabb csak beléd 5x a villám, minthogy megnyered a lottot.


amugy május közepétől (2-3 hét) 3 ember halt meg villámcsapastol, és házak is égtek le. és ez csak Magyarországon.

2011. jún. 7. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!