Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hany km/ oraval kell repulni,...

Hany km/ oraval kell repulni, a fold forgassat kiegyensulyozando, hogy mindig pontosan del legyen ahol vagyok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 23:15
1 2
 1/11 Silber ***** válasza:
Ha pontosan a déli-sarkon akarsz lenni, akkor csak forognod kell lassan egy helyben. 24h-ként 1-et.
2011. jún. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
hol olvastal deli sarkot?
2011. jún. 5. 23:20
 3/11 anonim ***** válasza:

Kb 32km/s a föld forgási sebessége. Ha ennyivel elindulsz délben, akkor elvileg mindig 12 óra lesz.

De lehet hülyeséget beszélek, nem vagyok fizikus. :D

2011. jún. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ja, kb 30 km/sec, de ez nyilván csak elméletben lehetséges a légkörön belül
2011. jún. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az egyenlítőnél körülbelül 1667 km/h, Budapest szélességi fokán viszont csak 1137 km/h-val az aktuális szélességi fokoddal párhuzamosan pontosan kelet felé. A hangsebesség csak 1224 km/h, szóval egyáltalán nem megoldhatatlan délben "megállni" egy repülővel.:)
2011. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Javítás az előzőhöz: szóval nyugat felé kell repülni. Fáradok már kicsit.:)
2011. jún. 5. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
De mindez attól is függ, hogy milyen magasan repülsz.
2011. jún. 6. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Omega=2*pi/T =0,2617 rad/h

v(ker)= omega*r(föld felszín)=0,2617*6372=1668Km/h (átlagos sugárral számolva)

Ha r nő, vagyis magasabb pályán vagyunk v(ker) nő.


Budapestnél ez az érték kevesebb, mivel itt r nem a Budapestnél mérhető földsugár, hanem egy a gömböt egyenlítő körével párhuzamos Budapest magasságában metsző sík által kimetszett kör sugarával kell számolni. Le nem vezetem :D

2011. jún. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez legalább fél órás hibahatárral működik, mivel nagyjából óránként vannak időzónák. (viszont kivételek is akadnak, emellett téli-nyári időszámítás)


Az érték, amit kapsz, az átlagsebesség lesz attól függően, hogy pontosan merre akarsz menni.


Ha nagyjából K-Ny irányban akarsz közlekedni, akkor se mind1, hogy hol... pl Északi, vagy a Déli sarkon kicsit egyszerűbb a történet. Az egyenlítő hosszát egy google segítségével is megkapod (ha gondolkodnál, akkor egy szélességi kör hosszát is ki tudnád számolni). Egy nap pedig 24 órából áll. Továbbá a (tengerszint feletti) repülési magasságot is hozzá kéne kalkulálnod mindegyikhez.


És nem iránytű szerint kéne repülni az égtáj felé... ugyanis nem a földrajzi sarkok nem ugyan ott vannak, ahol a mágneses pólus sarkai, ráadásul vándorolnak is. Tehát a mikor is lényeg (ahogy a téli-nyári időszámításhoz is... mert valahol használják, valahol meg nem)

2011. jún. 6. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

ma 02:08-es vagyok (a második 2:08-as)


A válaszom természetesen az (amit írtam is az előbb), hogy lehetetlen, hogy mindig pont dél legyen. :-P

2011. jún. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!