Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fagyálló-e a Kínai Mamutfenyő?

Fagyálló-e a Kínai Mamutfenyő?

Figyelt kérdés

A boltban azt mondták, hogy nem...

De olvastam neten, hogy hazánkban az...

Ha valakinek van otthon, adhatna tippet! ;)


2011. jún. 3. 13:21
 1/5 A kérdező kommentje:

Képek:

[link]


[link]

2011. jún. 3. 13:22
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha valami nem fagyálló, akkor az éghajlattól függetlenül nem fagyálló...

Wiki barátosnénk szerint:

"Ültetett példányai megtalálhatók számos botanikus kertben és parkban, parkerdőben, egyebek közt hazánkban is. Magyarország éghajlatát kimondottan kedveli: gyorsan nő és szép koronát fejleszt."

Tudom, hogy itthon ültetett, szóval megél. Hogy a hideg teleket hogy bírja, nem tudom, vagy a boltban mondták rosszul, vagy fagytűrő, plusz mivel lombhullató, a levelekre sincs gondja.

Viszont lehet, hogy te egy olyan kertészeti variánsra ruháznál be, ami tényleg nem tűri a fagyokat. Erre jobb rákérdezni, mielőtt koppansz egyet. (Mondjuk ha azt mondták, nem fagyálló... mindegy, azért kérdezd meg többféleképpen, pl. kiültethető, olyan, mint a parkokban található forma stb.)

2011. jún. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Sok mindenre "máshogy" tudták a választ a virágosnál amúgy...

Alulképzettek...

Inkább neten nézelődök!

Az a baj, hogy nem merem kipróbálni, mert nagyon szép és ha meghal szegényke...

Az segít, ha bebugyolálom valamibe télre?

Mondjuk egy takaróba dróttal összefogva?

2011. jún. 4. 06:54
 4/5 anonim ***** válasza:
Lombhullatót takaróba csavarni... érdekes kép lesz. Inkább tegyél fölé egy pici fóliasátrat, az jobb. Persze azt vedd figyelembe, hogy télen nincs tenyészidőszaka, szóval nem kell locsolni és ne aggódj, ha hullatja a leveleit. (Ha csak a korona köré teszel egy fóliát, "lufiba burkolod" a fát, az is megteszi, szerintem, de alaposan utána kell akkor nézned, mikor szabad ilyet. Lehet, hogy később van a nyugalmi időszaka, mint a többi fának, és talán korábban ébred belőle. Nem ismerem ilyen mélységig, nem vagyok kertész.)
2011. jún. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Jogos! :)

Érdekes lenne egy két év múlva egy 3m-es fenyőt bugyolálni...:)

Köszönöm a válaszokat!

Utánanézek majd!

2011. jún. 5. 05:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!