Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fordított de ja vu-je volt...

Fordított de ja vu-je volt még valakinek rajtam kívül? Mi lehet ez?

Figyelt kérdés

Elég sokszor volt már úgymond fordított de ja vu-m. Ez azt takarja, hogy nem olyan érzésem van, mintha ez már egyszer megtörtént volna, hanem egyszer csak bevillan egy érzés, egy gondolat, és tudom, hogy pontosan ugyanez a gondolat, vagy ez az esemény, érzés ami bevillant egyszer nem sokára meg fog velem történni.

Az ijesztő az egészben, hogy az eddigi fordított de ja vu-im mind be is következtek végül, tehát megtörténik később az az esemény, amit "megjósoltam". Többnyire be is ugrik, hogy "igen, ezt már egyszer átéltem egy fordított de ja vu-ben". Alapérzésre hasonló ez a sima de ja vu-höz, csak a jövőre vonatkozik.


Mi lehet ennek a neurológiai magyarázata? Ha van egyáltalán. Mennyire ritka az ilyen?


2011. jún. 2. 00:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem még általános iskolában volt egyszer, "megálmodtam" a németdoga kérdéseit. Hibátlan is lett. :D
2011. jún. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

Aztak*urva!

Pont ezen agyaltam egy hete, de mondom nem írok ki kérdést, úgy is hülyének fognak nézni.

Nekem is ez volt az első, sima de-javu-m gyakran szokott lenni,

Főleg, ha valami komoly dolog előtt állok.

2011. jún. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nekem meg pont az a fura, hogy egyáltalán nem jelentőségteljes dolgokkal kapcsolatban, hanem ilyen random eseményeknél történik ez. Nem értem, hogy lehetséges.


Elég sokszor volt ilyen, az utóbbi években több fordított de ja vu-m volt, mint sima.

2011. jún. 2. 01:44
 4/11 anonim ***** válasza:
próbáljátok meg fordított Dejavúzni a lottó 5-öst és írjátok is meg.
2011. jún. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Cartmennek sikerűlt ez, elmerengett valami és utána leütötte magát. :xD
2011. jún. 2. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
48%
Ez jövőbe látás, nem pedig de ja vu.Ez egy képesség, nem valószínű, hogy van neurológiai oka.Próbáld meg esetleg fejleszteni, vagy tudatosabban alkalmazni a képességedet.
2011. jún. 2. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
48%
2011. jún. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Gyakran előfordul, ugyanúgy követik egymást az események mint már sokszor.
2011. jún. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De nem, mert olyan dolgok, érzések villannak be, amik akkor még teljesen idegenek és logikát sem látok bennük, hogy miért gondolnám vagy csinálnám egyszer azt. Aztán pár hónapra rá mégis.
2011. jún. 2. 17:32
 10/11 Vree ***** válasza:
A neve, Terry Pratchett után szabadon "réja vu" ("az érzés, hogy valamikor majd itt leszek újra").
2011. jún. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!