Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A legyek mennyire szenvednek,...

A legyek mennyire szenvednek, ha agyoncsapjuk őket?

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 23:36
1 2 3
 11/21 hollófernyiges ***** válasza:
Szenvedni valószínűleg nem szenved, mert túl gyors a dolog, kb mintha rám esne egy páncélszekrény. Viszont a fájdalom éppen azért kellemetlen hogy elkerüld azt ami sérülést okoz, ha megvágod a kezed, te sem csak regisztrálod a dolgot és analizálod hogy ez veszélyes és a továbbiakban kerüld el a fájdalomforrást, hanem egy nagyon gyors, nagyon ősi, érzelmi reakciód van, ami minden valószínűséggel az idegrendszerrel egyidős.
2011. jún. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Miután lecsaptad, még hat órán keresztül szenved!
2011. jún. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

És akik szerint a légy azért repül el, mert fél a fájdalomtól, azok szerint a légy mikor tanulta meg a fájdalmat? A testvérei csonti-korában sokat csapkodták a fejét, vagy mi?


Én is azoknak a táborát támogatom, akik azt mondják, hogy a légy automatikusan, ösztönösen kerüli el a felé lendülő kezet. Valamiféle fájdalmat lehet hogy érez, de szerintem is jóval kevesebbet, mint az ember.

2011. jún. 1. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen nem kell fennakadni. Miután laposra csapom nem hiszem hogy él még. Ez nem állatkínzás.. többet ér nekem az, hogy nyugodt legyek és ne idegesítsenek, mint egy pár légy/szúnyog élete.
2011. jún. 1. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Én is azon filóztam, hogy agyilag ugyebár nem túl fejlettek, a kitárt ablakon sem képesek kitalálni, csakis be, hogy vajon az érzéseik is ilyen aluldimenzionáltak-e?
2011. jún. 1. 17:48
 16/21 anonim ***** válasza:

"a kitárt ablakon sem képesek kitalálni, csakis be"

Ez nem teljesen igaz. Képesek kitalálni, csak nem akarnak. A legyek nem a fény felé repülnek, mint a darazsak és a méhek, hanem véletlenszerűen. Ez bizonyos helyzetekben javítja, bizonyos helyzetekben rontja a túlélésüket.

2011. jún. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem akarnának, inkább csak fejjel az üvegnek akarnának koppani vagy ezerszer, azt azért kétlem. Szaglószervük nincs? Nem csak a fény által tudnának elvileg orientálódni.
2011. jún. 1. 18:36
 18/21 anonim ***** válasza:
Nincs rá ideje, hogy felfogja, fáj. Túl gyorsan történik...
2011. jún. 1. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Túl gyors az egész, meg kissé máshogy is érzékelnek, mint mi (bár attól még éreznek fájdalmat). Akik a kamionról meg a páncélszekrényről beszéltek eléggé érzékletesen festették le a témát. Valóban ez történik.

Valahol kérdezted, hogy nincs-e szaglószervük. Miért ne lenne? A kaját valahogy meg kell találni.

Hogy miért "veri a fejét az ablaküvegbe", az kérdés, de még senki sem látott be egy légy agyába, hogy ezt megmondja. Köze lehet a repülési stílusához, de az sem lehetetlen, hogy felülbírálja az esetleges beérkező ingereket, vagy az üveg úgy szórja a fényt, hogy "elvakul", netán egy olyan tartományban is szór, amit a legyek látnak, és ez megzavarja... Igazából nem tudom, én ecetmuslincákkal foglalkoztam, azok meglepően értelmesek, mert még egyet sem fogott el a légypapír belőlük. (Tényleg nem tudom, hogy csinálják, én egyszer beletenyereltem.)

2011. jún. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 ToXeN ***** válasza:
Én mindig azt hittem, hogy nem is látja az üveget, hiszen távolra nem lát jól, közelről meg már mit lásson? negyed milliméter távolságból te sem látnád az üveget, nem hogy egy légy, csak azt látja hogy ott a szabad meg onnan jön a fény ahova ő pont menni akar, de az már nem realizálódik benne hogy nem halad előre... néha megáll "gondolkodni" de aztán újra megpróbálja hátha... :)
2011. jún. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!