Férfiak vagy nők élnek többen Magyarországon? És a világon?
Nők.
Leány és fiú gyermekek nagyjából egyforma számban születnek, sajnos a fiúk nem annyira életképesek, ezért a gyermek és fiatal korban nagyobb számban haláloznak el. Felnőtt korban ez az arány jelentősen eltolódik a nők felé. Van ennek tudományos magyarázata is ami az X és Y kromoszómákkal függ össze, de erről inkább tájékozódjál a neten, mert pontosan nem tudom és nem akarlak félre informálni, ÉRDEKES.
Ez akkora nagy baromság!
Igen, a nők élnek tovább, de miért is?
Mert a férfiak életveszélyes munkát végeznek (tűzoltóság, rendőrség, hadsereg stb.(ez csak néhány)). Pl.: A háborúkban is csak férfiak halnak meg.
Ezek mellett még a férfiak erősen piálnak, bagóznak, drogoznak, és ölik egymást.
több nő cigizik mint férfi azért...
amugy meg kb. egyforma. a modern felépítésü országokba a nők vannak többen, a fejlődő országokban a férfiak...
A világon kb. fele fele. Születéskor 100 kislányra nagyjából 108-9 kisfiú jut, aminek evolúciós okai vannak, mivel a majmok között elég volt hogyha egy két domináns hím szaporodik, így különböző fajta majmoknál előfordul hogy 10 fiúra 15 lány jut, de vannak olyan fajok, ahol 10 fiúra 20 lány jut. És számoljunk egy kicsit, miért volt ez jó: ha 10-20 a fiú lány arány, 1 lánynak (10+20)/20=1,5 gyereket kellett szülnie, hogy állandó legyen a populáció. Amikor áttértünk a monogámiára, ha minden férfinak volt partnere, akkor összesen 10 nő szült minden 30 főre, azaz 30/10=3 gyereket kellett szülni, hogy a populáció fennmaradjon. Nálunk ez az arány (100+109)/100=2,09. Tehát jól látható, hogy habár monogám társadalom esetén akkor lenne a legkönnyebb fentartani a populációt, ha 1:1 lenne az arány (ekkor 2 gyeek születése lenne elegendő páronként), a 2,09 is sokkal teljesíthetőbb, mint a 3, illetve ugyanakkora termékenységi rátánál nagyobb növekedést is mutat ez a populáció. Emiatt evolúciós előny be kerül. És megint írom, hogy a kívánatos 1:1 arány melletti elegendő 2 gyerek, és eközött 5% alatti a különbség, ami nem akkora előny.
Tehát ezért van az, hogy a fiatalabb tásadalmakban a férfiak vannak többségben.
Ezzel szemben az öregedő társadalmakban a nők kerülnek többségbe, mert az ők általában tovább élnek. Hogy miért? Nos, biztos sokaknak nem tetszik, de amit írok az a társadalomtudomány jelenlegi állása. A férfiak nagy többségben vannak az egézséget kifejezetten károsító munkákban (bánya, durva fizikai munka), és sokkal nagyobb a társadalmi elvárás feléjük hogy karriert, egzisztenciát építsenek. Egy nő is csinálhatja ezt, de ha nem, akkor se fogja lenézni emiatt senki. És igen, emiatt elég sok a stresszor. Meg azt is tudjuk, hogy mondjuk magyarországon egy nő hamarabb nyugdíjba is mehet. Továbbá a nők gyakabban fordulnak ovoshoz, könnyebben kérnek segítséget. Ezért van az, hogy azokban a Kelet-Ázsiai országokban, ahol nagyobb az egzisztenciális biztonság, és egészen máshogy fogják fel a karriert, a sikert, a kötelességet, mint európában/amerikában, kisebb a nemek váható élettartama közötti különbség.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!