Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki nézte ma a Holdat?...

Valaki nézte ma a Holdat? Miért van ennyire közel, és miért ilyen vörös?

Figyelt kérdés
2009. márc. 14. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
30%
Te nem hallgatsz híreket?:( A Hale-Bopp üstökös eltérítette tavaly júliusban, és egyre közeledik bolygónkhoz. Idén Szeptember 12.-én fog állítólag becsapódni Görögország területére a hold.:( Én már eladtam mindent. Jelenleg az atlanti ósönön hajózom a bolygó másik oldalán. Innen nyomom mobilnettel. Ha el akarsz adni valamit gyorsba, hívj bizalommal. Ugyanitt Jelenések könyve átirat féláron.:D
2009. márc. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Éppen földközelben van a Hold, és azért tűnik nagyobbnak, plus telihold környékén vagyunk. És azért vörös mert elég sok porszem van a levegőben és megtöri a fényt.
2009. márc. 15. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Amit az előttem író írt, az teljesen jó, kis kiegészítés:

ha vörös is volt, akkor valószínűleg viszonylag közelebb volt a horizonthoz, és ilyenkor alapban jóval nagyobbnak látjuk a Holdat, ezt hívják Hold-illúziónak, feltehetően azért van, mert ilyenkor egyszerre látjuk a különböző "tereptárgyakkal" és ahhoz viszonyítva sokkal nagyobbnak tűnik, mintha csak úgy fönt van az égen :)

2009. márc. 15. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
én is láttam..először azt gondoltam, hogy holdfogyatkozás, de aztán rájöttem, hogy az nem ilyen, és azóta gyötört ez a kérdés. : D szóval én is köszönöm a válaszokat.
2009. márc. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!