Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » SOS. Egy pár kérdés földrajzbó...

SOS. Egy pár kérdés földrajzból, amire nem találtam válaszokat, Segítenél? (társadalom földrajz)

Figyelt kérdés

Miért alakul ki egyre több nyomortelep a fejlődő országok nagyvárosainak határában? ( valami olyasmira emlékszem, hogy a kis városokból és falvakból feljönnek, több bevételre számítva, viszont nem igazán tudák megfizetni az árakat, ezért inkább a város környékére "terelődnek".



Soroljunk fel élelmezési válság hátterében álló tényezőket!

( gondoltam én itt az éghajlatra, talajra, pénz-re, de szerinte több és konkrétabb információt kér a feladat)



Milyen módszerekkel tudják felmérni a különböző ásványkincskészleteket?



Mondjuk példát hazai nagyvállalatokra, amelyek már közép- és kelet-európai régióban is szervezik tevékenysaégüket.



Mutassuk be, hogy a NUTS rendszerb területi besorolása hogyan érvényesül hazánk esetében!



Válaszokat előre is nagyon köszönöm, felpontozok.!

( se füzetben , interneten, könyvben nem találtam választ ezekre a kérdésekre)


2011. máj. 8. 14:29
 1/3 A kérdező kommentje:
* rendszer
2011. máj. 8. 14:30
 2/3 tetris ***** válasza:
66%
Sikeres hazai nagyvállalat: hosszas gondolkodás után: MOL, OTP, magyar Suzuki, Béres RT, Tokaji borok forgalmazói, Richter Gedeon gyógyszergyár, Helia D kozmetikumok forgalmazói,
2011. máj. 8. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ment a pont !
2011. máj. 9. 18:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!