Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha értelmes életre bukkannánk,...

Ha értelmes életre bukkannánk, ami nálunk technikailag még lejjebb van, akkor hogyan vennénk fel a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Az odautazást hagyjuk figyelmen kívül.

Ha tudnánk velük értelmesen kommunikálni, de ők nem tudnák, hogy más bolygók is vannak, egyszóval geocentrikus világképük lenne, akkor hogyan "viszonyulnánk" hozzájuk? Hogyan világosítanánk fel őket a világegyetem nagyságáról, tudományokról? Hogy érhetnénk el, hogy ne nézzenek rossz szándékú betolakodónak, ne higgyenek idegen zsarnoknak?


2011. máj. 7. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nézz szét az emberiségben: rohadtul nem érdekelnének minket ezek a felsorolt humánus pontok. Klasszikus gyarmatosítás menne, az "őslakók" "felvilágosítása", ha kell, erőszakkal, térítés, telepesek, kiskirályok. Ne nézzenek betolakodónak? Bah. A saját fajunkat nem tiszteljük, egy idegent miért?
2011. máj. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Elnézést, kiegészítés: humánus akciók, misszók persze lennének, de nem hiszem, hogy jelentősebbek lennének. Az úgy menne, ahogy az "elmaradott földrészeken" szokás (volt) tanítani, vagyis óvatosan, az ő világukra, hitükre átgyúrva a mi tudományunkat, vallásainkat, egyfajta keverék-nyelvet, kultúrát létrehozva, amiből később a bolygó lakói saját tudományukat, kultúrájukat a megváltozott világban is kiépíthetik. Aztán társadalmi ellentétek, harc, forradalom... bolygófelkelés eddig még úgysem volt.
2011. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
folytatva az előző gondolatmentet, mégha valami csoda folytán nem is gyarmatosítanánk őket, akkor puszta ottlétünkkel pusztítanánk a kulturájuk. Jó példa pl a turizmus. Midnenki csak egy apró darabot visza haza szuvenírnek, aztán nem marad semmi...
2011. máj. 7. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Az előző válaszoló talán abbahagyhatná a fröcsögést, mert rohadtul nem releváns jelenleg. A kérdező is említette, hogy az odautazást figyelmen kívül hagyjuk. A kommunikáció "kiépítése" is igen hosszadalmas folyamat lenne, hiszen a gondolkodásuk, agyműködésük is jelentősen eltérhet. Emiatt értelmetlen az utolsó része a kérdésnek, hiszen nem szabad abba a hibába esni, hogy "emberi" reakciót várunk el tőlük. Lehet sokkal pozitívabb, de persze sokkal negatívabb is.
2011. máj. 7. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Az előző válaszolót kérem, kicsit figyeljen oda, mivel két előző válaszoló volt. Nem árt néha figyelmesen olvasni.

Az "odajutásba" a kommunikációt is beleszámoltam, ha már tudjuk, hogy "technikailag lejjebb vannak", akkor eléggé ismerjük őket. Bárhogy is reagálnak, bármilyen is lesz a kapcsolatfelvétel, ha gyengébbek, az ember elpusztítja; elpusztította a saját szülőbolygóját, miért hiszed, hogy hirtelen keresztényi eszméket erőltetünk magunkra? Én nem hiszek az emberiség gyendégségében.

2011. máj. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele, hogy az ember gyarló kicsi lényecske, de úgy értettem, hogy ha nem a haszon miatt mennénk oda...

Ez csak egy eszmefuttatás,...mégiscsak érdekes eljátszani a gondlattal, hogy mi lenne, ha beleszólhatnánk más fajok szellemi fejlődésébe.

2011. máj. 7. 15:52
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha van egy csöpp eszünk,akkor nem vesszük fel a kapcsolatot, csak figyeljük őket. Hiszen nem tudhatjuk mit indítanánk el egy kapcsolatfelvétellel.
2011. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha bármi jelet találnánk arra, hogy valahol van egy nálunk valamivel fejletlenebb civilizáció, nem tudnánk velük kapcsolatba lépni.


Ha geocentrikus a világképük, bizonyára híján vannak az olyan telekommunikációs berendezéseknek, amik szükségesek a kapcsolatfelvételhez, nem értenénk egymás nyelvét és a nagy távolság egyébként is lehetetlenné tenné a valósidejű kommunikációt. Az odautazást, ami megint csak kivitelezhetetlen a jelenlegi technikai szintünkön, pedig te magad zártad ki.


Tömören: Sehogy!


Maximum azt tudom elképzelni, hogy elküldünk egy automatizált eszközt egy leszállóegységgel, arra feltöltve a szükséges ismereteket, és reménykedünk benne, hogy sértetlenül odaér,és mire ez megtörténik, képesek lesznek kibogarászni valamit a dologból.

2011. máj. 7. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Utolsó: nem ismerem a kérdezőt, de nem lehet, hogy úgy gondolta, hogy az odajutás "nem érdekes", és nem "kizárt"?

(Nem ellenkezett az odajutás gondolata ellen, csak innen gondolom.)

2011. máj. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Gyakorivalasz2!


Ha csak gépekkel, telekommunikációs eszközökkel, azaz KÖZVETVE (bár nem tudom, mért vetetted fel) de semmiképp nem személyesen találkoznánk velük, úgy valószínűleg létezésünk számukra kevésbé lenne hiteles.

Természetesen úgy gondoltam, hogy odautaznánk hozzájuk és személyes kontaktus jönne létre.

Eredetileg nem arra gondoltam, hogy hosszabb távon hogyan tartanánk a kapcsolatot. Csak az első találkozásokra, felvilágosításra gondoltam, bár kicsit jobban belegondolva nem sok értelme van ezen gondolkodni, mert nem tudjuk, hogyan reagálnának a kialakított világképüknek mennyire mondana ellent. Valószínűleg a hitük megrendülne. Időbe telne, hogy "felfogják".

2011. máj. 7. 17:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!