Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek hol találom az...

Szerintetek hol találom az alábbi matematika példában a megoldás kulcsát?

Figyelt kérdés
A lábméreted szorozd meg kettővel, majd adj hozzá 40-et. Az eredményt szorozd meg 50-nel és adj hozzá 11-et. Az így kapott számból vond le a születési évszámod (négyjegyű szám). Az eredmény első két számjegye a lábméreted lesz, az utolsó két számjegy pedig az, hogy hány éves vagy.
2011. máj. 6. 14:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezt írtam ki egyszer a fészbúk oldalamra.


Kering megint egy ilyen matematikai "csoda" (ugye emlékszünk még a csodagömbre ami mindig kitalálta milyen számra tippeltél?), a lábméret és a születési dátummal kapcsolatban. Mivel közeli ismerősöm is :O fejet vágott rá, ezért úgy döntöttem kifejtem.



Így szól az eredeti:


"A lábméreted szorozd meg kettővel, majd adj hozzá 40-et. Az eredményt szorozd meg 50-nel és adj hozzá 11-et. Az így kapott számból vond le a születési évszámod (négyjegyű szám). Az eredmény első két számjegye a lábméreted lesz, az utolsó két számjegy pedig az, hogy hány éves vagy"



L = lábméret


Y = születési év


D = mai dátum


Nyílván az életkorom a mai dátum mínusz a születési évem, azaz D - Y lesz. Ez persze borul ha az ember születésnapja nem jókor van, de ezzel nem törődünk, év elején kell bedobni és akkor nagyrészt igaz lesz.



(L*2 + 40)*50 + 11 - Y = 100*L + D - Y


100L + 2000 + 11 - Y = 100*L + 2011 - Y


100L + 2011 - Y = 100L + 2011 - Y



Elszomorít, hogy egyesek ezt érdekesnek, viccesnek, lenyűgözőnek tartják. Pedig egyszerű matek (én most itt egyenletesen vezettem le, így szemléletesebb). Fogadjunk, hogy jövőre 12-vel újra jönni fog ez a hülyeség.

2011. máj. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Beválik, de csak 2011-ben.

Legyen a láb méreted L, és születési éved sze.

(L*2+40)*50+11-sze=

100L+2000+11-sze=

L00+2011-sze=L00+eves;


L00:=L*100;

eves=hány éves vagy.

2011. máj. 6. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat! :)
2011. máj. 6. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
2012-ben körbe fog menni újra, és akkor "adj hozz 12-őt" lesz a szöveg.
2011. máj. 6. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!