Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van Magyarországn olyan...

Van Magyarországn olyan növény, amihez hozzáérni sem szabad?

Figyelt kérdés
Vannak az ún. kontaktmérges növények, amik érintés útján is mérgeznek. Azt tudom, hogy az Amerikai-kontinensen van ilyen. Magyarországon van?
2011. ápr. 2. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
Urtica dioica, vagyis a nagy csalán az pl. "kontaktmérges" növény. Bár tény, hogy nehéz tőle életveszélyes helyzetbe kerülni.
2011. ápr. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyilkos galóca.


Rendkívül kis mennyiségben, akár a spóráktól is rosszul lehet már lenni, és egy falak elég a pörköltbe, hogy megöljön egy négytagú családot.


Más gombák is erősen mérgezőek, csak nem jutnak eszembe. :)

2011. ápr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Növényeket kérdeztem:D

De amúgy nem lenne baj, ha gombákról is írnál, mert az is érdekel, csak az a baj, hogy amit írtál, azt kizártnak tartom, hogy igaz lenne. Természetjáró 70 éves bácsika, aki kb. fél életét az erdőben töltötte mondta nekem, hogy még attól sem lesz baja az embernek, ha megszagolja (márpedig ezzel ugye a spórákból egy kis mennyiség belekerülnek az orrba). Én is nyúltam már gyilkos galócához, szagoltam is és még mindig élek. Úgy tudom, nincs olyan gomba (legalábbis Mo.-n nincs), amihez ne lehetne hozzáérni.

2011. ápr. 2. 13:53
 4/9 anonim ***** válasza:

én azt hallottam hogy atropin és scopolamin tartalmú növényeket elég megszagolni és bejut a szervezetedbe a hatóanyag. mint pl a csattanómaszlag.

de bizonyítani nem tudom.

2011. ápr. 2. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
A csattanó maszlagban lehet valami.
2011. ápr. 2. 18:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Attól még semmi bajod sem lesz tőle. Tehát a maszlag, a nadragulya, a beléndek, stb. nem nyert.
2011. ápr. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Kerti ruta

[link]

[link]


Bár ez nem kimondottan mérgező, de érintés után a napfény hatására nagy hólyagok keletkeznek a bőrön.

2011. ápr. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Csattanó maszlagot sokszor fogtam már, néha kinő a kertben, mint gaz.

Nem lett tőle semmi bajom.

2011. ápr. 3. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
a nagy ezerjófű (Dictamnus albus) elég csúnya égésszerű kiütést tud okozni ha hozzáérsz, persze gondolom az se egy másodperc alatt
2011. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!