Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért mélyül le a bögre hangja?

Miért mélyül le a bögre hangja?

Figyelt kérdés

Szóval észrevettem, hogy ha különböző hőmérsékletű, vagy oldatú italt iszok, akkor kavaráskor, ahogy a kanál nekiütközik a bögre szélének, más-más hangmagasságban cseng.

Ha jól felmelegített tejet kavargatok, akkor az nagyon mélyen szól, ha pedig öntök hozzá egy kis hideget, akkor magasabban. (Ez ma reggeli tapasztalat.) Ugyanígy, ha mézet vagy kakaót teszek bele, megint másképp szól, mint ha csak natúr kevergetem. Mitől van ez?


2011. márc. 29. 14:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Én ezt úgy ismerem, hogy a csésze alját kocogtatod a kanállal és egyre magasabb lesz a hang. Ha megkevered az italt, újra mélyről kezdi.

Attól lehet, hogy az oldat nem homogén, és átrendeződnek a részecskék a rezgéstől.

2011. márc. 29. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Itt vannak a hiteles válaszok:


[link]

2011. márc. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!