Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vagyok reggelenként 48...

Miért vagyok reggelenként 48 kiló, aztán a nap folyamán meg 50?

Figyelt kérdés
Ugyanazon a mérlegen.
2009. febr. 24. 17:12
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Általában nap közben eszel iszol, a tested több folyadékot tárol.
2009. febr. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Jó az emésztésed. Reggelente jó nagy ürüléket gyártasz! Ennél szebben nem sikerült megfogalmaznom.
2009. febr. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sosincs reggel székletem...
2009. febr. 24. 21:45
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

Akkor kedves kérdező nincs jó emésztésed!

Valószínűleg egy csodalény vagy, méghozzá ugyanazon a mérlegen. feladom.

2009. febr. 25. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanolyan ruhában? Nem ölözöl fel közben? Reggel WC után mérsz?


Egyébként két kilós különbség méréséhez kb 1 kiló súlytöbblet elég lehet. Abban az esetben, ha a súlyod 48,5 kg körül van (de kicsit kevesebb), mondjuk 48,4, akkor azt már lefelé kerekíti a mérleg, viszont 49,5-öt már felfelé. Szóval 1,1 kg súlytöbblet is elegendő lehet a 2 kg látszólagos növekedéshez.


Javaslom, próbáld ki, ha reggel egy pohár (kb 0,2 kg) vízzel a kezedben már 49-nek mutat, napközben pedig fél liter (kb 0,5 kg) vízzel is még 50-nek mutat, akkor ez lehet az ok.


Az az 1 kg különbözet pedig simén kijöhet táplálékból: nagy bögre tea reggel + 2 zsömle + két pohár víz nap közben, ha nincs vizelet, akkor több, mint +1 kg.

2009. febr. 25. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Most miért kell csodalénynek lennem?


Hát felöltözök persze,a pizsiből otthoni ruhába,reggel megnézem,mikor felébredek. Lehet,hogy ez a kerekitéses dolog van a háttérben. Végül is nem zavar,csak nem tom,miért lehet. Köszi a válaszokat.

2009. febr. 25. 17:30
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó válaszoló vagyok. A pizsama és a rendes ruha közt komoly különbség van. Megmértem a sajátomat konyhai mérlegen, és 150 g valamint 1150 g volt a kettő, azaz pont egy egész kilogramm a különbség, pedig a mobilomat és a kulcsomat is kivettem a zsebéből. A rendes ruhám esetében a farmer nagyon sokat jelent, és ha még egy pulcsit is vennék hozzá (amit jelen esetben nem tettem), akkor bőven 1,5-2 kg különbség lenne pusztán a ruha miatt.
2009. febr. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát ilyesmire nem gondoltam,majd utánanézek :-)


Érdekes,hogy a kérdésem komoly kutatómunkára ösztönzött téged :-D

2009. febr. 26. 19:15
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Ezt csak úgy hallottam : reggel felkelsz és ha nagyon megnézed magad az esti állapotodhoz képest olan mintha összementél volna magyarán a nap folyamán "nősz" vagy hogy írjam le , lehet ezezl van összefüggésben
2009. febr. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Én vagyok a pizsamamérős. :)

Örülök ha segíthettem, kutató vagyok, nekem igazán mindennapi dolog megmérni valamit, ha kíváncsi vagyok. Igazából számomra ez alapvető: ha kérdéses, hogy egy ruha lehet-e egy kiló, nem agyalni kell rajta, hanem meg kell mérni: kérdés megszűnik.


Előzőnek:

1) Amit írsz, pont fordítva van, a nap során megyünk össze, de mindössze pár millimétert, éjjel meg kinyúlunk. Azért van így, mert nappal állva terheljük a gerincet, éjjel fekve pedig nem.

2) Gondolkozz már, mielőtt olyat írsz, hogy 2 kg eltérés lehet a zsugorodásból. A zsugorodás során nem veszítünk anyagot (és ezzel tömeget), vagyis olyan, mintha egy kiló szivacsot összenyomnál: továbbra is egy kiló szivacs, csak össze van nyomva.

Azonban ha mégis veszítenénk tömeget, akkor se két kilót. Egy 50 kilós ember kb 150 cm körüli. Ha a magassághoz arányítjuk, akkor 2 mm veszteség esetén 49,999 kg-nak kéne lennünk, ami nem mérhető különbség. Vagy ha a 2 kg vesztést vesszük alapul, ahhoz 6 cm magasság veszteség kellene. Gondolod, hogy bárki összemegy 6 cm-t, elveszt 2 kg-ot, aztán másnap újra? Csak összehasonlításként: 2 kg az nagyjából 8 szép darab csirkecomb.

2009. febr. 28. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!