Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehet valami a Japánban...

Lehet valami a Japánban történtektől?

Figyelt kérdés
A Japánban történt katasztrófa miatt megrongálódott egy atomerőmű és némi veszélyes anyag került a természetbe. Ott az országban tudtommal már van pár olyan ember, akik megfertőződtek és nagyon betegek lettek. Néhány helyen az interneten már azt beszélik, hogy március végére elér minket ez a radioaktív valami. Én őszintén szólva ezt nem hiszem el. Tévedek vagy nem?
2011. márc. 15. 20:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, rosszul írtam ki.

Lehet valami bajunk a Japánban történtektől?

2011. márc. 15. 20:56
 2/9 anonim ***** válasza:

nem lehet. A mai híradóban beszélt erről egy szakember. Mire ide érne a felhő,már csak nagyon érzékeny műszerrel lehet mikroszkópikus anyagot találni.

Japánban pedig még senki nem betegedhetett meg sugárfertősétől. Ahhoz még kevés idő telt el.

2011. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A Csernobili eset 1986-ban ennél súlyosabb volt (ez 5.-ös, az 7.-es súlyosságú) ráadásul jóval közelebb is, mégis itt vagyunk.
2011. márc. 15. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

formaiság:

radioaktív sugárzástól beteg lesz az ember és nem fertőzött.

2011. márc. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

a radioaktivitás tönkreteszi az immunrendszered is, szóval fertőzött is leszel nem sokra rá.. ha már szőrszálhasogatásba kezdünk.


válaszom: jelenlegi állapotában nem. Egy nappal a rengés előtt leállították, és elkezdték visszahűteni, így annyira nem vészes a helyzet, mint Csernobilban volt. Láttam én is ilyen hiszterikus előrejelzéseket, de egyelőre még csak feltételezés... nagyon elrugaszkodva a valóságtól.

2011. márc. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Silber ***** válasza:
A szőrszálhasogatás szőrszálhasogatása: megfelelő elnyelt dózis esetén kialakul a sugárbetegség, ami legyengíti az immunrendszert is. Viszont ha marad ideje a kórokozóknak megfertőzni is az embert, akkor sem sugárfertőzésről beszélünk. Itt a lényeg az, hogy a sugárzás nem terjed egyik emberről a másikra, mint az influenza (legfeljebb abban az esetben, ha maga a sugárzó anyag megtalálható az egyén ruháján).
2011. márc. 16. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fertőzött lehetsz más kórokozóktól, csak az NEM sugárfertőzés...

Infok annak, aki nem összevissza akar züldségeket beszélni (a szándékosan sületlenségeket irók nyugodtan kerüljék el, mert itt véletlenül tájékozódnának...):

[link]

2011. márc. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Mondjuk érdekes lenne azt is megvizsgálni, hogy hányan aggódnak amiatt, hogy 9-es (!) erősségű földrengés volt, azóta min. 35 db, legalább 6-os utórengés, 10 méteres cunami mosta el a fél országot, 4000-en meghaltak és tizezrek vannak viz, áram, fűtés és élelem nélkül a minuszokban.


De az tényleg fontos, hogy vajon kijutott-e némi radioaktivitás és beteg lett-e néhány ember tőle... Ja, meg hogy ideér-e vajon ez a "radioaktiv valami".

Tényleg érdekes...

2011. márc. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem féltem a japánokat, a károsultak biztos hogy nem fognak halomra halni a járványoktól, és éhezni, sőt biztosra veszem hogy fedél is lesz hamarosan a fejük felett, nem úgy mint pl Haitin, ahol azóta is romokban az ország.
2011. márc. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!