Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Föld év milliókkal ez előtt...

A Föld év milliókkal ez előtt lassabban forgott a tengelye körül. Igaz ez?

Figyelt kérdés
2011. febr. 23. 08:05
 1/8 anonim ***** válasza:
érdekes, én úgy tudom, hogy gyorsabban
2011. febr. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lassul. A Holdat gyorsítja a Föld - a részletes magyarázatot most kihagynám -, így az egyre távolabb kerül tőlünk. Ezzel együtt természetesen a Föld lassul.
2011. febr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy lassul. Egyszer valami adatból kiszámoltam kb 25 millió évet, hogy akkor fog megállni. Ami persze nem igaz, mert ha lelassul, kisebb lesz a centrifugális erő, és közelebb kerülünk a Naphoz. Viszont közben az Univerzum tágulása miatt távolodunk a Naptól. Lehet, hogy éppen kiegyensúlyozódnak az erők, és maradunk, ahogy vagyunk. Viszont Madách meg azt írta, kihül minden, csak eszkimók lesznek, és néhány fóka. Így hát bízzunk benne, hogy Földanya megbirkózik a helyzettel. Vagy kijelölnek egy másik Földet.
2011. febr. 23. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

09:07


Már megbocsáss, de ez egy kicsit leegyszerűsített és Madách korabeli felfogás. Nem a Nap körüli, hanem a tengelyforgása lassul a Hold miatt. Ez nem befolyásolja a Nap körüli pályát. Nem fog megállni, hanem azonos sebességgel fog forogni a Hold a Földdel. Illetve forogna, ha akkor még lenne Föld, ugyanis ez 40 milliárd év múlva következne be és akkor a Hold távolsága 800000 km lenne a Földtől. De mint köztudott - Köztudott?! Jöjjön csak ide Schafranek! - addigra a Nap régen elnyeli a Földet.

2011. febr. 23. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
igen jól tud ják régebben volt gyorsabb aforgás egy kicsit ma lassabb .200 millio év mulva már 25 óra lesz egy nap. és mint az előbbi hozza szoló irta a nap előbb nyeli el majd a főldet mintsem az teljesen meg álhatna .szerintemm az max 60-100 óras napokig juthat el.
2011. febr. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nos rosszul emlékeztem, de most utánanéztem. A Hold és a Föld 1,6 milliárd évvel ezután fog együtt forogni. Ekkor 55 nap lesz a forgási idő. Tehát ekkor még lesz Föld.
2011. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hat volt egy musor, amiben arrol volt szo, hogy a foldunknek nekiutkozott egy bolygo. Inkabb oldalrol talata el es igy forgasba hozta a foldet es egy nagy resze le is valt. Abbol lett a hold. Es abban az idoben 6 ora hosszaig tartott 1 nap. A hold allandoan tavolodik a foldtol. 3-4 cm/ev. Es a fold lassul, nem pedig gyorsul. Ez a natgeo-n volt.
2011. febr. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
gyorsabban forgott.azt olvastam nemtom pontosan hány millió évvel ezelőtt 6 órából állt 1 nap
2011. febr. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!