Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezhet antianyaggal működő...

Valaki234 kérdése:

Létezhet antianyaggal működő motor?

Figyelt kérdés
2011. febr. 8. 20:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

az anyag ellentéte az antianyag


ha antianyaggal működne, akkor miből lenne a motor?

kioltaná egymást, és eltűnne az egész

2011. febr. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az antianyag és az anyag nem kioltja egymást, hanem kölcsönösen megsemmisítik egymást, evvel hatalmas energiát felszabadítva.

Kétlem, hogy ezt a jelenlegi, vagy a közeljövőben lévő technológiával meg lehetne valósítani stabilan és biztonságosan, egyrészt már maga az antianyag előállítása is bajos.

2011. febr. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
előbb a hidrogéncellás terjedjen el, amúgy semmi se lehetetlen.
2011. febr. 8. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

másodiknak:

tudom mit akartam, csak nem sikerült leírni..


amúgy lehet, egyszer meg lehet csinálni, csak még nagyon messze van


eleve a tárolást kell megoldani(áthidalást antianyag és anyag között)

2011. febr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Közvetve - idővel - feltalálhatják.


De az is úgy működne, hogy egy antianyag-reaktor termelne brutálisan sok energiát, amit egy hajtómű ilyen-olyan technológiával felhasználna.

2011. febr. 8. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Kérdező:


És honnan szednéd az antianyagot? Hogy tárolnád, hogyan tankolnád? Ha megnézed, hogy milyen autók vannak:

- Benzín/dízel/gáz: az üzemanyagot a földből bányásszuk. Könnyen kezelhető és tárolható, könnyű tankolni, mindenhol tudsz tankolni.

- Elektromos: az üzemanyagot erőművek gyártják részben fosszilis anyagokból, részben atomenergiából, részben víz/szél/stb. Könnyen kezelhető, könnyen tankolható (csak egy konnektor kell), de nehezen tárolható.

- Hidrogén: az üzemanyagot árammal állítják elő vízből, az áramot meg a fenti módon. Könnyen tárolható, de nehezen tankolható.


A benzin azért jó, mert ez egy közvetlen energiaforrás. Az elektromossal az a baj, hogy már eleve ez is egy másodlagos forrás. Pontosan azért csinálnak elektromos autót mert az atomerőmű/szélerőmű stb nem építhető be az autóba.


Akkor gondoljuk végig:


- Az antianyag borzasztó nehezen előállítható, és nehezen tárolható. Ha létezne antianyag erőmű, az kb olyan veszélyes lenne, mint egy atomreaktor. Biztos nem lenne antianyag egy autóban, vagy antianyag-kutakon, a 8 általánost végzett személyzet kezlben.

- Az antianyag ugyanúgy másodlagos energiahordozó lenne, mint az elektromosság vagy a hidrogén. Valamilyen energia kell az előállításához, pl atom, és mit érnénk vele? Nyernénk egy nehezen kezelhető valamit. Ráadásul minden épés veszteséges. Azaz jobb atomból áramot alőállítani, mint pl atomból antianyagot majd abból áramot.


Szóval nincs reális esélye.

2011. febr. 8. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vannak elméletek miszerint az antianyagot űrhajók hajtóművéhez tudnák használni, nem autókhoz. Azt mondani, hogy nincs reális esély, elég merész. 200 éve az űrutazásra is hasonlókat mondtak, és lám..
2011. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"Szóval nincs reális esélye."


Én ezt azért ennyire egyértelműen nem jelenteném ki. Az előállítása igazából nem gond, hiszen ez valós dolog. A tárolás, nos az meglehetősen nehézkes, hiszen úgy kellene tárolni, hogy egyetlen atomja se érintkezhessen egy normál anyagi részecskével sem. Persze jelenleg a kísérletek során ezt azért csak megoldják valahogy, tehát ez sem olyan "messze lévő" dolog. Persze egy hétköznapi felhasználáshoz alkalmas rendszer, ami tárol a jelenleg rendelkezésre álló mennyiségnél nagyságrendekkel többet ebből az egzotikus anyagból, nyilván nem apróság, és felvet néhány nehézséget. Viszont a tömegükhöz képest eltárolni képes energiamennyiség hatalmas mérete mindenképp érdekessé teszi a tudomány számára. Biztos vagyok benne hogy a jelenleg még fennálló nehézségek leküzdhetőek, és abban is biztos vagyok, hogy az óriási munkavégző képessége miatt ez a technológia előbb utóbb teret nyer. Ha mindez ráadásul rentábilis lesz...


Abban viszont biztos vagyok, hogy ennek erősen reális esélye van belátható időn belül.


maci

2011. febr. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

maci:


Abban szerintem igaza van a válaszolónak, hogy autókban és hétköznapi dolgokban (pl. lakásban mini reaktor) való felhasználására kicsi az esély. Nem azért, mert nem lenne megoldható, hanem mert túl veszélyes lenne a 8 általánosos gazsinak adni egy antianyag-reaktort.


Én az antianyag felhasználását a mostani atomreaktorok felhasználásának mintájára képzelem el.

2011. febr. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nehéz ezt így megjósolni. Ennek az antianyag anyag reakciónak a hihetetlen nagy előnye pont a mérete lenne! Az atomreaktorok felhasználhatóságát is a méretbeli probléma korlátozza. Egy atomreaktor mindennel együtt talán felfér egy mozdonyra (mintha lenne ilyen jármű..), de egy hajóra ugye biztosan. Ha lenne technológia az antianyag biztonságos tárolásra, és megoldható lenne a relatíve olcsó előállítás, akkor a kis helyen elférő hatalmas energia miatt igencsak lenne rá "kereslet". Persze pont a kis hely nagy energiasűrűség miatt ez valahol veszélyes, belátom, de bízom benne hogy képesek leszünk bolondbiztos rendszereket is előállítani majd idővel. Ilyenformán szerintem igencsak lesz létjogosultsága az ilyen rendszereknek.


maci

2011. febr. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!