Valaki el tudná magyarázni az ikerparadoxont? Miért van így?
Ikerparadoxon:
Kér ikertesó közül az egyik egy közel fénysebességgel haladó ürhajóval járja be az univerzumot, számára a Földihez ékpest sokkal lasabban tellik az idő. Amikor visszaér a testvére már öreg és földig ér a szakálla, míg az utazó csak pár évvel idősebb.
Egyébként tényleg ikerparadoxonnak hívják, de csak látszólagos. Az eredeti magyarázat az eltérő inerciarendszerekkel magyaráz.
Az űrben-földi atomóra kísérlet azt bizonyította, hogy a gravitáció hogyan befolyásolja az időt. A vártnak megfelelően az kisebb gravitáción gyorsabban "halad" a nagyobbhoz képest, így bizonyították be a torzítást.
Tehát ha nagyon szőrszálhasogatóak akarunk lenni, akkor az időeltérést a kisebb gravitáció is okozza.
Ez felveti annak a lehetőségét, hogy mesterséges gravitáció előállítása esetén, tudnánk "időburkot" csinálni.
Bár ezt inkább ráhagyom a fizikusokra, csak ne hagyjanak ki belőle:P
Ha sikerül EGYENLETES gravitációt előállítani, akkor az emberi test is köszöni szépen, jól van :)
A kérdezőnek: relativisztikus hatás, ha gyorsan mész, számodra TÉNYLEG lassabban telik az idő (mármint számodra ugyan olyan gyors, nem gyorsul fel sem az elméd, sem a környezeted), azaz a veled utazó térrész saját ideje lassabban telik. Úgy kell elképzelni, hogy ha állunk egy helyben, akkor teljes sebességgel haladunk az időben. Ha elkezdünk mozogni, akkor ez a teljes sebesség megoszlik az idő és a többi dimenzió között, és emiatt az időnk lelassul.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!