Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha meteorológus akarok lenni,...

Mondeo kérdése:

Ha meteorológus akarok lenni, melyik tantárgyakból kell jó lennem középiskolában, miből kell érettségiznem?

Figyelt kérdés
Azt már megtaláltam, hogy az ELET Földrajz karára kell mennem, de oda hogyan lehet bejutni, miből milyen szintű érettségi kell? És ott melyik tantárgyakat kell nagyon tudnom?
2011. jan. 5. 16:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Elsősorban földrajzból kell emelt. Másodsorban nézd meg a felvételi tájékoztatót hogy mit fogadnak még el, és hogy mi a kötelező tárgy ha van.
2011. jan. 5. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

statisztika, matek, fizika, földrajz.

Vér alapok. Egyik nélkül sem lehetsz szaki. 100%

2011. jan. 5. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szintén hasonló pályára szándékozom menni...


ELTE TTK földtudományi alapszak az elsődleges cél és jómagam matek/fizikára hajtottam rá elég keményen... A föcit még annyira nem is kérdezik, de a matek/fizika az halál lesz pedig még csak ismerősöm sincs onna, csak átnéztem a tárgyakat és az ismertetőiket...

2011. jan. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Fizika-matek-foldrajz-szamitastechnika.

Fekudj neki, es sikerulni fog!

Sok sikert! :)

2011. jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2011. jan. 6. 17:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy földrajzra menj, onnan nem tudsz meteorológiára szakosodni! Földtudomány, fizika vagy környezettan - javaslom, hogy ezeket a szakokat jelöld meg. Középszintű érettségi elég, nem annyira magasak a ponthatárok. Ne a földrajzra menj rá! A meteorológiának minimális része a földrajz, sokkal fontosabb a fizika és a matek. Ezek legyenek a felvételi tárgyaid. Tantárgyakkal kapcsolatban ugyanez: fizika, matek, földrajz. Sok szerencsét, én is meteorológusnak tanulok, és szerintem remek szakma :)
2011. jan. 14. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tényleg majdnem elfelejtettem, hogy egy jóadag informatikára is szükség van, bár annak inkább csak a gyakorlati része.
2011. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!