Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik képlet alapján tudom...

Melyik képlet alapján tudom kiszámolni?

Figyelt kérdés
Hogy egy méter hosszú pvc csőbe,ami 50mm átmérőjű,hány liter vizet tudok beleönteni? Tudom,hogy az lenne a legegyszerűbb,ha lenne egy csövem és mérőedénnyel belemérném,de sajna nincs.És a kisebb átmérőjű csöveknél is megszeretném mérni,ezért jó lenne a képlet.Köszi!
2011. jan. 5. 10:54
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen a megadott adatok alapján ki kell számolnod, h mekkora a térfogata a PVC csőnek. Képzeld el úgy, mint egy hengert, melynek magassága 1m, átmérője 50 mmm (0,05 m).


V(henger)=pí*r^2*h (ahol "h" a magasság, "r" pedig a sugár)


V=pí*0,025^2*1=0,019635 m^3 (köbméterben)


Ezt úgy lehet literre átváltani, hogy 1 dm^3 térfogatban 1 liter víz "fér el" így:


0,019635 m^3=19,635 dm^3 ==> 19,635 liter víz


Remélem nem rontottam el.

2011. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

És ha más átmérőjű, de mindíg 1 méter hosszú csövekbe férő víz mennyisége érdekel akkor használhatod a következő, minden átmérőjű csőre érvényes képletet:

V=7,85.d2 (ez d a négyzeten).

Ahol V a víz mennyisége literben, d pedig az átmérő deciméterben.

Ha pedig Te tudnád, hogyan kell ebbe a válaszkeretbe szorzásjelet(csillagot) vagy hatványt tenni, megköszönném!

2011. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösz szépen mindkettőtöknek!

× - jobb alt+zárójel bezárva

÷ - jobb alt+zárójel kinyitva

* - jobb alt+?

^ - jobb alt+3

2011. jan. 5. 21:21
 4/5 A kérdező kommentje:
Elsőnek - nálam 0,0019625 m^3 jött ki
2011. jan. 5. 21:56
 5/5 anonim ***** válasza:
Előfordulhat. Valószínűleg én számoltam el. Bocsi. :)
2011. jan. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!