Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől marad "lebegő" állapotba...

Mitől marad "lebegő" állapotban a por a levegőben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 27. 17:53
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Stokes törvény->esési(üllepedési) sebesség. A különböző aeroszol frakciókra jellemző egy esési sebesség, amivel üllepednek. Ha a felhajtóerő nagyobb, nyilván nem fognak kiüllepedni száraz üllepedéssel, csak esővel(nedves üllepedés).

egyszerűen ha egy 10mikronos szemcse üllepedése teszem azt(nem tudom pontosan mennyi) 5cm/s, és a meleglevegő felármlása 1m/s, akkor látható, hogy 20x nagyobb a feláramlás, mint az üllepedési sebesség. Így nem fog lehullani

2010. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A probléma elég bonyolult. Ha jól emlékszem, a "kihullási idő" fogalmának kéne utánanézned.
2010. dec. 27. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Bocsi, félreolvastam, nem az időt kérdezted.


Az első választ hiányosnak érzem, függetlenül attól, hogy az ülepedés egy l, és úgy is ejtjük. Felhajtóerőről kiterjedt testek esetén beszélhetünk, azt gondolom, hogy a Brown-mozgásnak például már nagyobb szerepe lehet itt. Az a része igaz a válaszomnak, hogy elég bonyolult a kérdés. Esetenként még az elektrosztatika is bejátszhat.

2010. dec. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,azt tudom hogy a felhajtóerő nem játszik közre,csak nem emlékszem már hogy a tanár annak idején mit mondott erről órán
2010. dec. 27. 18:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!