Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a húrelmélet...

Schumacher77 kérdése:

Mi a véleményetek a húrelméletről?

Figyelt kérdés
Én valahogy nem tudom elfogadni, szerintem nagyon sok a belemagyarázás. Persze lehet azért gondolom így mert Hawking könyveket olvasok:)
2010. nov. 28. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Határozottan érdekes, és lehetséges hogy közel is jár az igazsághoz.
2010. nov. 28. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

a kérdés csak az, hogy ezek az extradimenziók bizonyítása vajon nem e fog megint valamit maga után vonni, ami "szükséges" egy következő elmélet teljességéhez. de felettébb érdekes. én mondjuk máshogy képzelem el a dolgot, inkább tartom állóhullámoknak az anyagot, mint húroknak, az elv pedig ugyanaz, de a kérdéshez csak ennyit. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az a véleményem, hogy az átlag ember ezt úgy képzeli el, hogy kis madzagok szaladgálnak a világban. Pedig ez csak egy modell, nem szabadna ilyen szemléletességet beleerőltetni, de mégis megteszik, hogy a diszkáverin le tudjanak adni egy műsort erről. Ha megnéznéd és megértenéd az egyenleteiket, látnád, hogy alakul egy tisztességes leírása az eseményeknek, és sokmindent jól leír. Sokmindent meg nem, majd még meglátjuk hova visz.
2010. nov. 28. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel egyet tudok érteni. Ahhoz,hogy megértse az ember, el kell olvasni róla egy könyvet, vagy többet, mert abból a csiribiri francból nem sok mindent lehet igazán a lényegből megérteni amit az ismeretterjesztő csatornák adnak. Igaz ez a Hawking-féle elméletekre is.

Szerintetek ki áll közelebb a valósághoz?

Hawking vagy vagy Wittenék a húrelmélettel?ű

Lehetséges, hogy a jövőben egyesíteni fogják ezeket?

Egyáltalán meg fogjuk élni egyáltalán egy egyesített elméletet, ami választ ad az univerzum nagy kérdéseire?

2010. nov. 28. 11:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Én ígéretesnek tartom.

Főleg úgy, hogy más elmélet nincs is.

Kísérletek kellenek, aztán majd kiderül.

2010. nov. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Van belőlük 30 féle és nem lehet mind igaz.


A gondolatuk és a levezetésük sok problémára magyarázatot ad, sokat pedig újra felvet és sok bennük a teória.


Amúgy szépen levezethetőek önmagukkal igazolva és jópofák.

2010. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!