Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fekete lyukkal kapcsolatos!...

Schumacher77 kérdése:

Fekete lyukkal kapcsolatos! Szerintetek ez lehetséges?

Figyelt kérdés

Bizonyos elmélet szerint, ha két űrhajós megközelít egy fekete lyukat, annyira, hogy még az nem vonzza magába őket, és ha az egyik beleugrik, akkor annak pár pillanat míg elnyeli, de aki az űrhajóban maradt, az azt látja, hogy ahogy zuhan, úgy lassul, végül szinte megáll és végtelen időnek tűnik, mire beleesik.

Mi van akkor, ha mondjuk van egy olyan hosszú bot az űrhajóban, aminek a vége elér a zuhanó űrhajósig? Ha mozgatja az egyik végét, mi történik szerintetek a másikkal?

Remélem értitek mire gondolok.


2010. nov. 23. 07:53
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

A szondának nem feltétlen kéne belemenni, szerintem akkor is sok információt tudna adni, ha az eseményhorizonton kívül marad. De ez tényleg nagyon távoli, hogy eljuttassunk odáig bármit is. Köszönöm a válaszod, értelmes és sajnos igaz dolgokat írtál.

Pedig én mit meg nem adnék ezekért a dolgokért...

Hát marad az, hogy valahogy összespórolom a pénzt egy csillagász távcsőre és élvezem a látványt :)


A fekete lyuk egy magába roskadt csillag. Ahogy zsugorodik, egyre nagyobb lesz a gravitációs mező, a fény egyre jobban 'elhajlik', egyre nehezebben jut ki,egyre jobban eltolódik a kisebb frekvenciájú vörös tartományba, végül átlépi a csillag sugara a kritikus pontot, és a gravitációs mező olyan erős lesz, hogy a szökési sebesség eléri, esetleg meghaladja a fénysebességet így a gravitációs mezőből a fény nem jut ki, ezért látjuk feketének. Mivel a fénynél semmi sem lehet gyorsabb, ezért semmi sem jut ki a fekete lyuk gravitációjából. Kb olyan sűrüségü mintha a Földet golflabdányira préselnénk. Közepén szingularitás van

(mondjuk szerintem ezt azért mondják, mert jobban hangzik annál, hogy "fogalmam sincs")

Most nagyjából ennyi.

Na szerinted, tudom? :)

2010. nov. 23. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!