Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A nemi szelekciót lehetséges...

A nemi szelekciót lehetséges befolyásolni minden esetben a megtévesztéssel?

Figyelt kérdés

A machiavellizmus kutatása során arra jutottak, hogy az azért alakulhatott ki, mert a hátrányban lévő fajok (majmoknál) sikeresen meg tudták téveszteni a másikat, szóval a csalás a hasznukra vált számukra. Így gyengébb egyedek ia tovább örökíthették a génkeiket.


De nézzünk egy másik példát. A pávakakas faroktolla vonzó a tojók számára. Csináltak egy kísérletet arról, hogy egy megtépázott faroktollú pávakakast beküldtek a tojókhoz. Sajnos nem kellett senkinek.

A kérdés itt az, hogy egy megtépázott faroktollú pávakakas tudna-e valahogy csalni, hogy mégis sikeresen elfogadja őt valamelyik tojó?

Vagy a csalás a ebben az esetben nem működik?


dec. 19. 07:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

De, a csalás is működik.

Ha tovább olvastad volna ugyanazt a kísérletet... egy másik kakas farkát kiegészítették, és ő mindjárt nagy tetszést aratott.

Természetes körülmények között ilyet nem tudnak tenni, ezért megbízható ez a választás. Akit megtépáznak, az meg nem sikeres, úgyhogy ez is stimmel.

dec. 19. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tele az evolúció csalási próbálkozásokkal, nem csak nemi szelekciót illetően, hanem mindenben.
dec. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor a csalás az élővilág természetes része?
dec. 19. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
dec. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#1


Én nem olvastam ezt a kísérletet, hanem a "Mindennapi tudomány" (Nat. Geo. film) "Vajon tévedett-e Darwin?" című epizódjában láttam. De ott csak addig volt szó erről, amíg leírtam. A másik pávakakas nem volt benne, talán kivágták a filmből.

Ha ugyanarról a kísérletről beszélünk, akkor talán azért, mert nem fért bele a műsoridőbe, vagy nem tartották lényegesnek:

A film ugyanis nem önmagában a nemi szelekciót, hanem az evolúció bizonyítékait vizsgálta. És egy ponton felvetődött, hogy miért van a pávakakasnak olyan faroktolla.

dec. 19. 11:17
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze, a csalás megfigyelhető az állatvilágban is. Erre a legtipikusabb példa a kakukkmadár, igaz ő nem a párválasztásban csal, hanem az utódait másik madárral nevelteti fel, de a fajfenntartás szempontjából csalásnak számít.
dec. 19. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!