Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért, hiszik azt hogy az...

Miért, hiszik azt hogy az ember tehet a globális felmelegedésről?

Figyelt kérdés
Nem mi tehetünk róla mi max felgyorsítjuk ezt a folyamatot. Akik nem tudnák azoknak elárulom hogy a globális felmelegedés után jégkorszak jön és a jégkorszak után globális felmelegedés lesz és így tovább

#tudomány #jégkorszak #Femelegedés
nov. 24. 12:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az üteméről tehetünk mi, és nem is maga a felmelegedés a fő probléma, hanem az üteme. Ilyen gyorsan nem tud a természet alkalmazkodni, és nekünk is problémát okoz. Ezeréves távon történne, nem jelentene nagy kihívást, hogy utcáról utcára kicsit beljebb költöznek a part menti városok. Ha a jelen ütemben zajlik tovább, akkor viszont olyan kihívásokat fog jelenteni, melyet nem minden ország fog tudni megugrani, ami komoly migrációs hullámokat gerjeszthet, ami pedig a többi országra is kihat.
nov. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

"Ilyen gyorsan nem tud a természet alkalmazkodni"


"Ezeréves távon történne"


Mi is a termeszet resze vagyunk. A globalis felmelegedes teljesen normalis jelenseg az univerzum resze. Ha elmesz egy masik univerzumba ahol hasonlo fejlettsegu nepet talalsz, ott is lesz globalis felmelegedes. Ez resze az evolucionak.

nov. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
3%

"Ezeréves távon történne"


Ennyi erovel azt is mondhatnam hogy nem szabad beoltani az embereket vakcinaval mert felgyorsitjuk az immun rendszer mukodeset, mert normalis esetben 1000 ev kene hogy kifejlodjon a vedettseg.

nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 sadam87 ***** válasza:
100%

Azért, mert rengeteg tudományos kutatás eredménye bizonyítja, hogy a globális átlaghőmérséklet növekedését elsősorban emberi hatások okozzák.

[link]

"Akik nem tudnák azoknak elárulom hogy a globális felmelegedés után jégkorszak jön és a jégkorszak után globális felmelegedés lesz és így tovább"

Esetleg érdemes megnézni a változás tempóját a korábbi időszakhoz képest. Az általános iskolás ismeretekre alapozott kinyilatkoztatás helyett:

[link]

Forrás:

[link]

nov. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 sadam87 ***** válasza:
100%

#2

" Ha elmesz egy masik univerzumba ahol hasonlo fejlettsegu nepet talalsz, ott is lesz globalis felmelegedes. Ez resze az evolucionak."

Ezt arra alapozva állítod, hogy...?


#3

"Ennyi erovel azt is mondhatnam hogy nem szabad beoltani az embereket vakcinaval mert felgyorsitjuk az immun rendszer mukodeset, mert normalis esetben 1000 ev kene hogy kifejlodjon a vedettseg."

Mondhatnád. Mondjuk ez azt jelentené, hogy kevered az öröklött és szerzett immunitást, szóval remélem, hogy nem mondod.

nov. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

2-es “elmesz egy masik univerzumba” ?

A multiverzum az egy elmélet, nem biztos hogy vannak más univerzumok is, még nem bizonyított. De úgy értelmesebb lett volna ha azt írod hogy a pl el mész egy másik naprendszerbe ahol egy földhöz hasonló exobolygó hasonló pályát tesz mint a föld akkor azon is végbe megy ez a váltakozás

nov. 24. 13:23
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A probléma az, hogy evolúciós szempontból rövid idő alatt zajlik le a változás. Normál esetben az élővilágnak van ideje alkalmazkodni, de hogy felgyorsítottuk, a hirtelen változás nagy kihalási hullámot okoz. Alapvetően az élet utat tör magának, vagyis nem fog kihalni az élet, de felborul az ökoszisztéma, idő kell a helyreálláshoz és végső soron azon aggódik az ember, hogy az ökoszisztéma egyensúlyának felborulása minket is veszélybe sodor és a hőmérséklet szempontjából szűk tűrésű faj is vagyunk. Mi is kihasználjuk a természet szolgáltatásait, mégha sokaknak ez nem is triviális, például a fotoszintetizálók által termelt oxigént hasznosítjuk, a nitrogéngyűjtő baktériumok által létrehozott nitrogénvegyületekből hoznak létre aminosavakat a növények, amiket megéve felhasználunk a fehérjéink előállításához, vagy épp a zárvatermők jelentős részét a méhek porozzák, amiknek termése nagymértékben a tápláléklánc egyik alapja, vagy épp a fecskék levadásszák a rovarokat (vagyis vadásznák, ha nem szorultak volna ki a települések nagy részéről), ami egyrészt számunkra komfortot biztosít, másrészt csökkentik a rovarparaziták okozta fertőzéséket, vagy bizonyos fajok vadászatával akár a terméskárokat.

Az ökológiai rendszerek nagyon bonyolultak, de annyit biztos tudunk, hogy ha belepiszkálunk, annak sosem lesz jó vége.

nov. 24. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Modell szimulciókkal megvizsgálták, hogy hogyan alakulna a klíma most, hogy ha az emberi tevékenység nem befolyásolta volna. Ezek a szimulációk egyértelműen bebizonyítják, hogy az emberi hatás nélkül NEM tudjuk megmagyarázni a jelenlegi éghajlatot. Ha csak a természetes hatások volnának, akkor nem emelkedne a Föld átlaghőmérséklete. A modellek megbízhatóságát úgy tudják tesztelni, hogy az időben visszafelé futtatják a modelleket és összevetik a szimulációk eredményeit a megfigyelt (proxy adatokból becsült hőmérséklet) adatokkal. Ezekből az látszik, hogy a jelenlegi modellek (pl. amiket az IPCC is alkalmaz) nagyon pontosak és rendkívül magas magyarázóerővel bírnak. Ez nagy részt annak köszönhető, hogy sikerült a modelleket fejleszteni, a belső bizonytalanságokat jobban figyelembevenni, illetve a szuperszámítógépek kapacitása is expinenciálisan növekszik. Ez azért fontos, mert a légkört leíró egyenleteket nem lehet analitikusan megoldani, így a modellek numerikus felbontása nagyon fontos. Számomra ez minden kétséget kizáróan bizonyítja, hogy az klímaváltozást az ember okozza. Természetesen rengeteg más bizonyíték is van, de számomra talán ez a leginkább meggyőző. Ha valalki ezt nem fogadja el, akkor be kell bizonyítania hogy a modellek rosszak (ez nehéz lesz, hiszen mint mondtam, visszafele is nagyon jól működnek).
nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt egy jó és rövif összefoglaló erről: [link]

Csak elég megnézni a grafikont...

nov. 24. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
52%
Azt lenne jó tudatosítani, hogy az éghajlat változása nem a probléma, hanem egy következmény. Mégpedig a bolygó veszélyes mértékű elszennyezésének a következménye. Ez az igazi katasztrófa!
nov. 24. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!