Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek is áltudományos...

Szerintetek is áltudományos azt állítani, hogy hullámok terjedhetnek közeg nélkül?(fényre gondolok)

Figyelt kérdés

Nem tetszik Einstein-nek az állítása, hogy a fény mint hullám képes közeg nélkül terjedni.

Még áltudományos képzelgései előtt a közeget amiben a fény terjed éternek hívták.


ma 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

1. Az senkit se érdekel, hogy neked mi fax tetszik - vagy nem tetszik!

😛

2. Szerintem nem áltudományos azt állítani, "hogy hullámok terjedhetnek közeg nélkül", mert bizonyos értelemben a világunkat a "fizikai vákuum" nevű közeg tölti ki!

😝

3. A reggeli kávém nem nélkülözte a koffeinmentesség hiányát!

😜

ma 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha nem lennél ennyire ostoba, hanem megpróbálnál gondokodni, akkor észrevetted volna, hogy közeg nélkül is tud terjedni a fény (akár mint hullam is), mert éjszaka látod a távoli csillagok fényét, a világürben meg nincs semmiféle közeg, azaz csak úgy tudtak ideérni a fényhullámok, hogy közben nem használtak közeget.
ma 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Psycho ***** válasza:
85%
Szerintem nem.
ma 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 krwkco ***** válasza:
100%

"hullámok terjedhetnek közeg nélkül?"

A hétköznapi tapasztalatok valóban azt mutatják, hogy hullámok csak közegben terjedhetnek. Ezért, amikor a kísérletek kimutatták, hogy a fény hullámtermészetű, feltételezték, hogy egy ismeretlen közegben, az éterben terjed.

De a tudomány nem áll meg a feltételezés, az elmélet, az "én úgy gondolom" szintjén. Kísérleteket végeztek, hogy fennáll-e az éterre az a hétköznapi tapasztalat, hogy a hullám közegéhez képest mozgó megfigyelő más hullámsebességet mér, mint az álló. És kiderült, hogy a fényre ez nem igaz: [link] és cikk linkjei.

Ezért az éter helyett más elmélet született, amit a további kísérletek és megfigyelések igazoltak.

Más példák is léteznek arra, hogy a mikroszkopikus világ másként működik, mint a hétköznapi. És erre nem elég úgy reagálni, hogy "szerintem nem úgy van, mert nem azt látom".

ma 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!