Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan lehet képes egy recepto...

Hogyan lehet képes egy receptor (vagy receptorok csoportja) a héliumot a diffúz tulajdonságai alapján érzékelni?

Figyelt kérdés
Mi ennek a menete, hogyan működne egy ilyen receptor a valóságban? Mit jelent egyáltalán az, hogy a diffúz tulajdonságai alapján? Mit jelent, hogyan működik a diffúzió atomszinten-sejtszinten?

ma 01:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező - miért érdekel téged ennyire ez a téma?


Ezt a poént én írtam neked egy másik kérdésed alatt, ezért megpróbálok írni néhány épkézláb gondolatot a témában:


Bizonyára lehetséges egy olyan fehérje megléte, mely hélium jelenlétében kissé deformálódik, és így számottevően megváltozik valamelyik tulajdonsága. Ezt úgy értem, hogy kissé megduzzad a héliumtól (mint a benzintől egy gumidarab), és ez a kis deformáció a szerkezetileg távolabbi, de strukturálisan összefutó részei között számottevő alakváltozást okoz egy kémiailag aktív helyen.


A héliumot úgy is lehet érzékelni, hogy van a szervezetben egy gázzal töltött hólyag, és a héliumkoncentráció változásakor ez elernyed vagy megfeszül, így mechanoreceptorokkal érzékelhetővé téve a környezeti változásokat. A héliumra való specifikus érzékenységet számottevően növelhetné a termoreceptorokkal és mélyebben fekvő (tehát héliumtól elszigeteltebb) üregek által történő kompenzáció.


Te is észrevennéd, ha egy búvárlevegővel töltött szobába mennél be, hisz érezhetően megváltozna a légzési ellenállásod és a hangszálaiddal kiadott hangod!

ma 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!