Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A vakondok hogy nem hűl ki...

A vakondok hogy nem hűl ki abban a nyirkos, hideg földben?

Figyelt kérdés
Nekem kéne ott túrni a sarat én biztos hamar kihűlnék

tegnap 16:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokat eszik.
tegnap 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
84%
Amíg aktív, addig fűti a sok eledel, amivel állandóan tömi magát, amikor meg aludni megy, akkor azt olyan mélységben teszi, ahol már nem fagy meg a föld. Hibernált állapotban a testhőmérséklete erősen lecsökken, de ez egy ilyen életmódot folytató állatfaj.
tegnap 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Vakond nem hibernál. Nem alszik téli álmot. De valóban lejjebb túrja magát és akár mint a mókus és egyéb kisemlősök tartalékaiból vészeli át a telet, bár nehezebb, mert nem magokat raktároz, hanem rovarokat. De a fiatal hímeknek a neheze innen jön, mivel a tavasz beálltával vándorútra kényszerülnek a felszínen. Esetlenül, szinte vakon, az orruk tapogatásával tesznek meg kilométereket, úsznak át folyókat, kitéve a ragadozóknak, és a rájuk legveszélyesebb állatának, az embernek.
tegnap 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

#3 - de hülye vagyok - tényleg, azt más kisemlősök csinálják!


Most jut eszembe, hogy akkor azért van olyan szadista szokása, hogy a giliszták fejét leharapja, így azok nem tudnak elmászni az éléskamrájából.

tegnap 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szadista, de okos megoldás 😉
tegnap 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!