Feltételezve, hogy a világűr szerkezete nagyon hasonló a láthó univerzumon kívül, mint belül, akkor sok nagyságrendet kizoomolva, milyen nagyobb csillagászati struktúrákat látnánk?
10: és hol van szó a kérdésben "belátható világról"? Látható univerzumról szól a kérdés.
Szó szerint ez a kérdés:
"Feltételezve, hogy a világűr szerkezete nagyon hasonló a láthó univerzumon kívül, mint belül,"
Igen az univerzum általunk belátható részéből ki is tudnánk menni, sehol nem állíottam mást. De a kérdése nem az univerzum általunk belátható részéről szól, hanem a "látható univerzum"-ról. Azt meg "egészen jól látjuk" és tényleg igaz az is amit ítál, hogy akár 100 000-szor vagy még többször lehet nagyobb annál amit "belátunk". De nem belátható, hanem látható a kérdés. ÉS jelenleg egy darab univerzumot látunk (és annak is csak egy kis darabját) a saját univerzumunkat.
Nem, ez félremagyarázás.
A "látható" az itt a belátható"-t jelenti, vagy az általunk láthatót.
Te a teljes világról beszélsz, de azt nem így említjük. Természetesen a világ minden részén van látható anyag, tudomásunk szerint.
Kaptál néhány "félremagyarázatot" , de választ nem. Az Univerzum általunk megfigyelhető részében találtunk már néhány hatalmas struktúrát.
A Hercules-Corona Borealis Nagy Fal (10 milliárd fényév méretű), a Nagy Gyűrű, (1,8 milliárd fényév átmérőjű), a Sloan Nagy Fal (1,4 milliárd fényév hosszú)
Mindezek alapján feltételezhető, hogy ezek a struktúrák is valamely sokkal nagyobb, általunk nem észlelhető rendszerek elemei.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!