Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért kell a pincébe égő...

Miért kell a pincébe égő gyertyával lemenni ha forr a must?

Figyelt kérdés
2. Nevezd meg két magyar kémikust akik nobel dijat kaptak és azt is hogy miért? 3. Mi a sütőpor képlete és milyen gáz szabadul fel bomlásakor? 4. Melyik két elemet fedezték fel magyar tudosok és melyik ez a két elem? 5. Mi a kovetkezo anyagok kémia képlete:mészkő márvány égetetmész mésztelj dolomit?segitsetek.kossz előre is.
2009. jan. 7. 16:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez, iskolai feladat? Azért te is tehetnél az ügy érdekében, legalább a google-ban keress rá ezekre...

Egyébként égő gyertyával asszem azért kell lemenni a pincébe, hogy lásd, mikor alszik el, mert akkor nagy gáz van, nincs elég oxigén - mert gondolom a must forrása felhasználja az oxigént a levegőben, vagy szén-dioxidot termel, nem tudom. minden esetre a lényeg, az életed mentheti meg a gyertya.

2009. jan. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az előző válaszoló írta, ha elalszik a gyertya nincs lent oxigén és azonnal vissza kell fordulni, mert ha így lent marad az illető rövid időn belül megfullad, elalszik. És mivel ez a gáz szagtalan és színtelen a gyertya a legjobb teszt rá, ha elalszik, azonnal vissza kell fordulni!!!
2009. jan. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. a must forrásakor széndioxid keletkezik, ami nehezebb, mint a levegő, azért az alsóbb régiókban ül meg. Nem egyszerűen gyertyával kell lemenni, hanem kb. térdmagasságban tartott gyertyával (van erre spec. gyertyatartó).


5.

mészkő CaCO3

égetett mész CaO

mésztej szerintem az oltott mész és akkor Ca(OH)2

márvány is mészkő, azaz CaCO3

dolomit CaMg(CO3)2


4.

Hafnium - Dirk Coster és Hevesy György 1923 Koppenhága

Tellúr - Müller Ferenc 1782 Erdély


3.

Nátrium-hidrogénkarbonát NaHCO3

széndioxid szabadul fel CO2


2.

[link]

[link]

[link]

[link]

2009. jan. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Annyit még, hogy mivel a CO2 jóval nehezebb a levegőnél - ezért azt a gyertyát ALACSONYAN kell tartani! De te ne hajolj le hozzá: a fejed legyen minél magasabban (azért hasra ne ess).
2009. jan. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem azért, hogy láss, ha van villany, akkor is égő gyertyával kell lemenni, méghozzá azért, mert ha elalszik a gyertya, nincs elég oxigén, és te is ottmaradhatsz oxigénhiány miatt, és megtörténhet, hogy nem jössz föl többé, szóval azonnal föl kell jönni akkor.


Megjegyzés: google-ben nézted már? Mondjuk én se onnan tudom, én ezt már régebbről tudom, nekem a nagyszüleim mondták el (egyszerű falusi emberek).

2009. jan. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!