Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyenkor milyen mértékegységet...

Ilyenkor milyen mértékegységet kellene használni?

Figyelt kérdés

Adszorpció termodinamikai számítását szeretném elvégezni.

A mért pontjaimra Langmuir izotermát illesztettem, amiből megkaptam az illesztési paraméter K(L) értékét, 3 különböző hőmérsékleten 3 izoterma, 3 eltérő K(L) érték.


delta G = - RT lnK(L)

delta G = delta H - T*deltaS

ln K(L) = delta S/R - delta H/R*T

G: Gibbsz-féle szabadenergia, H: entalpia, S: entrópia


Ezeket a képleteket használnám.

Ábrázolom a y = ln K(L), x = 1/T ábrán a 3 különböző hőmérsékleten számolt K(L) pontokat, kapok egy meredekséget és egy tengelymetszetet (3. egyenlet szerint).

meredekség = delta H/R, tengelymetszet = delta S/R


A kérdésem, hogy a K(L)-t milyen mértékegységben kellene ábrázolni?

A tengelymetszetnél mindegy, mert logaritmusát veszem az adott számnak és emiatt a meresekség változatlan marad (logaritmus azonosságok).

A tengelymetszet a kérdéses. Több publikációban L/mg mértékegységben ábrázolták a K(L) értékét, ami nekem azért furcsa, mert a delta S mértékegysége J/mol*K. Tehát én L/mol-ban tartanám korrektek a K(L) ábrázolását, és az így kapott tengelymetszetből számolnám a delta S, majd a delta G értékét. Jól gondolom?


ma 14:43
 1/2 A kérdező kommentje:
*meredekség = -delta H/R
ma 14:49
 2/2 A kérdező kommentje:
Bocs, a meredekségnél mindegy a mértékegység
ma 14:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!