Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha én elvégzem az eltén a...

Ha én elvégzem az eltén a fizika szak csillagász szakirányt akkor én csillagász leszek vagy fizikus?

Figyelt kérdés
Hamár csillagászat aki asztrofizikus az ugye csillagász is? Ugy olvastam, hogy ez kb olyan,mint az orvosoknál
aug. 27. 18:29
 1/6 A kérdező kommentje:
Csak alapszak
aug. 27. 18:34
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"Ha én elvégzem az eltén a fizika szak csillagász szakirányt akkor én csillagász leszek vagy fizikus?"

A 65/2021. (XII. 29.) ITM rendelet "Alapképzések és alapképzésben szerezhető szakképzettségek jegyzéke" ( [link] ) szerint fizikus (95. sor). Okleveles csillagász - az előbb említett rendelet "Mesterképzések és mesterképzésben, osztatlan képzésben szerezhető szakképzettségek jegyzéke" ( [link] ) szerint - mesterképzés elvégése után válhatsz.

aug. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Es akkor asztrofizikushoz is kell egy msc diploma?
aug. 27. 19:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

"Es akkor asztrofizikushoz is kell egy msc diploma?"

Bár ilyen végzettség nincs az említett rendeletben, de az asztrofizika az MsC képzésen belül egy szakirány,

[link]

[link]

szóval BsC végzettség kell, és MsC képzésre kell járnod.

aug. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Senkit nem érdekel tudományos területen hogy minek hívod magadat. Az érdekes hogy milyen képzést végeztél és mivel foglalkozol.
aug. 28. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A csillagász egyben fizikus is, annak egyik részterülete.
aug. 28. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!