1/7 anonim válasza:
Szörnyen, bármikor kirabolhatnak, megverhetnek, eleshetsz, vagy akár elüthet 1 kocsi.
2/7 anonim válasza:
Feltételezem, alapesetben egy szénerőmű vagy olajfinomító rosszabb, ha viszont gond van, akkor ugye nagyobb gond van. Kicsit olyan mint mikor az autózást és repülést hasonlítjuk össze, a repcsivel utazást nézzük. Sokkal több autóbaleset van, de ha egy repcsi lezuhan, akkor többen halnak meg.
3/7 anonim válasza:
Azért azt se feledjük még el előző válaszomhoz hozzátéve, hogy pont ezért valószínű egy atomerőművet sokkal biztonságosabbra terveznek, pl: földrengés, vagy gondolom akár támadás ellen is.
4/7 anonim válasza:
Ha az atomerőművel baj van, akkor nem csak a közellakóknak lesz rossz. Ezért nem kell földrengés es cunami veszélyes helyre atomerőművet építeni. Nálunk max az történhet, hogy lebombázza valamelyik okos. De ha ilyen helyzet egyszer előállna, akkor más még komolyabb problémád is lesz. Szóval előbb lesz neked lottó 5-ösöd, minthogy bajod legyen Pakstól
5/7 anonim válasza:
#2 Igen, de a bajból nem lehet kiindulni. Arra nem lehet alapozni, hogy "ha baj van", hisz ennyi erővel akkor ne is élj tető alatt, mert "ha baj van" és rád szakad, akkor meghalsz. Élj akkor a csillagos ég alatt, ennyi erővel.
A leszakadó tető miatt nem nevezzük veszélyesnek a házban való élést, ugye? Ugye. Na, akkor ugyanezen az elven erre a kérdésre sem az a válasz, hogy "ha baj van", hanem az, hogy "TELJESEM BIZTONSÁGOS, nem kell aggódni".
6/7 anonim válasza:
Semennyire. A mai atomerőművek esetében közel nulla a baleset esélye. Ha mégis felrobbanna pl. a paksi atomerőmű, akkor pedig nemcsak Paks, hanem fél Magyarország megsemmisülne.
7/7 x0 válasza:
Ha repülőgép rázuhanása ellen is védett, akkor egyáltalán nem veszélyes. Ha nem, akkor amíg rá nem zuhan, egyáltalán nem veszélyes. Ha rázuhan, akkor a szél több mint 1000 km-re is elviheti a szennyezést: attól függ épp merre fúj. Egyébként a magyar szén fele hamu: nem szén, csak szennyező, és ebben van radioaktív is: a szénerőmű sokkal radioaktívabb mint egy atomerőmű! Ráadásul állandóan, nem csak amikor rázuhan egy repülő! Tatabányáról 1994-ben költöztem el, a belvárosban sok sugárzásmérő volt. A hamu a földre kiöntve idővel cementálódik, lehet belőle épületet építeni, de nem lakóépületet, csak raktárat, garázst, mert radioaktív!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!